o. Bazyli od Ducha Świętego (Jacek Mosionek)

Urodzony 13 grudnia 1963 roku w Radomiu i przynależy do parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Radomiu (Obozisko).

25 stycznia 1995 roku wstąpił do Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych pw. Ducha Świętego. Pierwszą profesję zakonną złożył 2 lutego 1996 roku w Krakowie i tam odbył studia teologiczne. We wrześniu 1998 roku skierowany został do pracy katechetycznej w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach.

28 listopada 1998 roku złożył w Krakowie profesję uroczystą i przyjął święcenia diakonatu z rąk ks. bp Albina Małysiaka. Święcenia kapłańskie przyjął 15 maja 1999 roku z rąk ks. bp Jana Szkodonia. W tym samym roku skierowany został do klasztoru w Lublinie dla posługi duszpasterskiej, wychowawczej oraz studia licencjackie z ekumenizmu na KUL. Studia doktoranckie kontynuował na UPJP II w Krakowie. Prowadził badania z zakresu prawosławia rosyjskiego, a zwłaszcza duchowości starców Pustelni Optyńskiej, pod kierownictwem o. prof.dr hab. Zdzisława J.Kijasa OFMConv.

W następnych latach posługiwał jako ekonom w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej i św. Rafała Kalinowskiego w Czernej, a także przez 6 lat w duszpasterstwie parafialnym i karmelitańskim na Ukrainie (Charków, Kijów).

Po powrocie do Polski pełnił w Krakowie obowiązki Sekretarza ds. Misji Karmelitańskich w Afryce (Burundii, Rwanda) Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych. W następnych latach posługiwał w Piotrkowicach w Domu Rekolekcyjnym a obecnie w klasztorze w Lublinie.


Obrazek prymicyjny o. Bazylego od Ducha Świętego


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl