Dzień imienin Proboszcza Fary

26/02/2021 22:58
Dzień imienin Proboszcza Fary

W piątek, 26 lutego dzień imienin obchodzili Proboszcz Fary - ks. kan. Mirosław Nowak i Kapelan szpitala ks. kan. Mirosław Bandos. Tego dnia o godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza święta w ich intencji.

W homilii w nawiązaniu do Ewangelii mówiłem, że kiedy ofiarujemy Panu Bogu swoje serce, to to serce musi być wypełnione Bożym pokojem. Ten Boży pokój jest też darem Zmartwychwstałego Pana, bo z tymi słowami przyszedł Chrystus do zalęknionych apostołów: "Pokój wam!". Mówię o tym dlatego, że imię Mirosław właśnie to znaczy - niosący pokój, niosący przyjaźń.

Życzmy tej Bożej miłości, Bożego pokoju, tej przyjaźni na drodze waszego kapłańskiego życia, aby otaczało Was wielu dobrych ludzi. Ale też tak po ludzku, życzymy zdrowia i sił. Dziękujemy za tę wspaniałą świątynię, jasną, ciepłą, widną. Życzymy, aby tych sił nie zabrakło, by nasza Fara i jej otoczenie coraz bardziej piękniały. Życzmy życzliwości wielu ludzi, Bożego pokoju, radości i tego wszystkiego, co nam potrzebne do wypełniania naszego chrześcijańskiego i kapłańskiego powołania - mówił składając soleniozantom życzenia kapelan ks. Przemysław Wójcik.Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl