[VIDEO] Boże Narodzenie

25/12/2015 02:58
[VIDEO] Boże Narodzenie

Od uroczystego wniesienia i złożenia w żłóbku figurki Dzieciątka Jezus rozpoczęła się o północy Pasterka w naszej Farze. Eucharystii przewodniczył Proboszcz parafii ks. Mirosław Nowak.


- Dzisiejszej nocy wypełnia się nasze oczekiwanie. Podobnie jak pasterze stajemy przed tajemnicą narodzenia Boga w ludzkim ciele. Syn Boży wchodzi dla naszego zbawienia w historię ludzkości, chce zdobyć nasze zaufanie i znaleźć w naszych sercach czułość i ciepło. W przeżywanym Roku Miłosierdzia uświadamiamy sobie na nowo, że to Jezus jest żywym obliczem miłosierdzia Ojca - powiedział na wstępie Mszy św. ks. Proboszcz.

- Jesteśmy tu w prastarej radomskiej świątyni o północy by po raz kolejny w naszym życiu świętować noc narodzenia Pana Jezusa Chrystusa. Jesteśmy po to aby raz jeszcze przeżyć ten najpiękniejszy moment w historii świata, moment niepowtarzalnego, jedynego, wyjątkowego spotkania Boga z człowiekiem - mówił w homilii ks. Mirosław Nowak, który podając przykład Świętej Rodziny wiele miejsca poświęcił właśnie rodzinie.

- Każda ludzka rodzina jeśli składa się z ludzi prawych i dobrych jest rzeczywiście świętą rodziną. Ukochano Siostro i kochany Bracie, czy zdajesz sobie w pełni sprawę z tego czym dla Ciebie jest rodzina? Tu przy betlejemskim żłóbku w tę noc Bożego Narodzenia zadaj sobie pytanie czy uczyniłeś wszystko co było możliwe aby życie twojej rodziny i innych rodzin było dobre i szczęśliwe? A jeżeli uczyniłeś, to czy nie mógłbyś zrobić czegoś więcej? Coś co twojej matce, twojemu ojcu, żonie, mężowi, siostrze, bratu, dzieciom byłoby miłe, co by pogłębiło twoje życie rodzinne, co by uczyniło je lepszym, szczęśliwszym, radośniejszym. Ta noc i te święta dają kolejną możliwość pomyślenia o swojej rodzinie. Dziś dziękujemy Panu Bogu za to, że jego Syn Jezus Chrystus rodząc się w lichej stajni objawił nam wartości i znaczenie miłości, a szczególnie tej miłości rodzinnej. Oby w naszym życiu, oby w waszym życiu rodzinnym ta miłość objawiała się każdego dnia. Oby centrum miłości świata było w waszych domach jak przed laty w Betlejem, oby każdego dnia mógł się tam narodzić Bóg. Amen.

Zdjęcia z Pasterki.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl