Portal
Znajduje się w ścianie północnej. Pochodzi z początku XVI w. i podobnie jak chrzcielnica wykonany został z piaskowca szydłowieckiego.
Ujmuje prostokątny otwór drzwiowy. Ościeża profilowane trzema uskokami. Dolna powierzchnia ościeży ścięta prosto, tworzy cokół z którego wychodzą masywne laski i biegną wzdłuż uskoków. Środkowa laska u dołu profilowana dwoma szerszymi uskokami, ozdobionymi: w dolnej części wypukłą ukośną kratką, w górnej wypukłą siatką złożoną z linii prostych i ukośnych. Ponad uskokami przewiązka.
Laski nad otworem wyginają się, kreśląc łuki spłaszczone. Zewnętrzna laska rozgałęzia się i tworzy w nadprożu dekoracyjne pola: trzy prostokątne i dwa półokrągłe. W głębi pól prostokątnych płyciny. Powierzchnię nadproża i ościeży, a także same laski pokrywają linie (cienkie, lekko wypukłe pręty), które tworzą dekorację liniowo-geometryczną.
W portalu osadzone są podwójne drzwi. Od strony prezbiterium dębowe w górnej części oszklone, a od strony zakrystii żelazne z okuciami i zamkiem, wykonane w tym samym czasie co portal. Widnieje na nich monogram Chrystusa, orzeł Jagielloński i herb Odrowąż Szydłowieckich (w polu czerwonym rogacina srebrna w słup, u dołu rozłuczona; w klejnocie nad hełmem w koronie na pawim ogonie taka sama rogacina w pas). Są w formie prostokąta o zaokrąglonych narożach, diagonalnie ułożone płaskie listwy przytwierdzone nitami tworzą kratę, w której polach znajdują się stylizowane rozety.