Krzyż Misyjny

Stoi od strony południowej, po prawej stronie kruchty. Został postawiony na pamiątkę Misji świętych odbytych w maju 1932 roku. Na pionowym ramieniu Krzyża inskrypcja: ""PAMIĄTKA ŚWE MISJJ 5-15 1932", na poziomym: "ZBAW DUSZĘ SWOJĄ". Oprócz tego są daty: 10-25 IX 1960, 5-20 IX 1970 oraz przymocowane dwie tabliczki na pamiątkę misji z 1998 roku i ostatnich misji jubileuszowych z marca 2010 roku.

Przed laty stał jeszcze jeden Krzyż Misyjny, za prezbiterium. Ustawiony na pamiątkę Misji w Radomiu, które przeprowadzili w 1906 roku Bracia Mniejsi z Krakowa. Krzyż ten poświęcił O. Czesław Bogalski.

Ostatnie Misje święte odbyły się w dniach 7 - 13 marca 2010 roku. Były to Misje jubileuszowe na 650-lecie parafii farnej. Prowadził je O. Damian Kostecki z zakonu Braci Pocieszycieli z Getsemani.

W dniach 26 kwietnia - 3 maja 1998 roku miały miejsce Misje święte z racji Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 od Narodzin Chrystusa.

W dniach 5 - 20 września 1970 roku miały miejsce Misje święte, które prowadzili Ojcowie Redemptoryści: Dyrektor Misji - O. Alfons Wittig (Rektor Klasztoru w Toruniu), O. Agugustyn Dudek z Torunia, O. Franciszek Jabczyński z Torunia i O. Stanisław Kuczek (Rektor z Gdyni). Przez dwa tygodnie wygłoszono w sumie 89 nauk misyjnych. "Ogólnie twierdzę, że Misje wypadły wspaniale. Był to przepotężny zryw w stronę podnisienia życia religijnego. W czasie zakończenia O. Dyrektor Wittig powiedział, że w ciągu 24 lat misjonarzowania po wielu wielkach parafiach teraz w Radomiu przeżywał najpotężniejszą Misję życia" - takie słowa zapisał w dokumentach parafialnych ks. proboszcz Jan Węglicki.

W dniach 10 - 25 września 1960 roku miały miejsce Misj święte z racji jubileuszu 600-lecia parafii farnej.

Z racji odbywającego się pod koniec czerwca 1932 roku w Radomiu I Kongresu Eucharystycznego Diecezji Sandomierskiej w dniach 5 - 15 maja 1932 roku w parafiach radomskich odbyły się Misje święte, których celem było przygotowanie wiernych na to wydarzenie. W Farze prowadziło je czterech Ojców Redemptorystów z Krakowa m.in. O.O Marcin Nuckowski. Jak zapisał w kronice parafialnej ks. proboszcz Wacław Kosiński; "Żniwo duchowe było obfite. Komunii św. wydaliśmy koło 15 tyś. Niestety nie wszyscy parafianie skorzystali z łaski misyjnej."
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl