Wikariusze parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu

- ks. mgr Jarosław Kęska

Ur. 16 sierpnia 1976 roku. Pochodzi z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko. Święcenia kapłańskie przyjął 11 kwietnia 2015 roku w Bydgoszczy z rąk ks. Bp Antoniego Dydycza. Od 19 sierpnia 2016 roku pełni funkcję wikariusza radomskiej Fary.

- ks. mgr Przemysław Wójcik

Ur. 27 kwietnia 1978 roku. Pochodzi z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Przytyku. Święcenia kapłańskie przyjął 29 maja 2004 roku w Radomiu z rąk ks. Bp Zygmunta Zimowskiego. W latach 2004-2006 pracował w parafii pw. Świętej Trójcy w Grabowie nad Pilicą, w latach 2006-2010 w parafii pw. św. Brata Alberta w Starachowicach, w latach 2010-2015 w parafii pw. św. Bartłomieja w Opocznie. W ostatnim czasie studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Od 15 września 2017 roku pełni funkcję wikariusza radomskiej Fary.
_____

- ks. Dawid Karaś (2015 - 2017)
Ur. 11 maja 1990 roku, święcenia kapłańskie 2015 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do/obecnie: Parafia pw. Św. Apostołów Piotra i Andrzeja, Jedlińsk

- ks. Sebastian Kijak
(2014 - 2016)
Ur. 14 grudnia 1978 roku, święcenia kapłańskie 2003 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej, Odrzywół
Z Fary do/obecnie: Wielka Brytania

- ks. Piotr Nojek
(2013 - 2015)
Ur. 21 października 1984 roku, święcenia kapłańskie 2009 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętego Krzyża, Borkowice
Z Fary do/obecnie: Studia KUL

- ks. Robert Ciekanowski (2013 - 2014)
Ur. 17 maja 1977 roku, święcenia kapłańskie 2011 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Zygmunta, Sienno
Z Fary do/obecnie: Parafia pw. św. Sabiny w Pattada (Diecezja Ozieri), Sardynia

- ks. Mariusz Turczyk (2005 - 2013)
Ur. 11 listopada 1969 roku, święcenia kapłańskie 1997 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Mikołaja, Końskie
Z Fary do: Parafia pw. św. Barbary, Pionki
Obecnie: Dyrektor Domu Księży Seniorów przy WSD w Radomiu

- ks. Arkadiusz Bieniek (2003 - 2013)
Ur. 8 października 1969 roku, święcenia kapłańskie 1995 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Aleksego, Przedbórz
Z Fary do: Parafia pw. św. Jakuba Apostoła, Skaryszew
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Mikołaja, Wysoka

- ks. Artur Fura (2003 - 2005)
Ur. 14 kwietnia 1967 roku, święcenia kapłańskie 1992 rok
Do Fary z: Parafia pw. NMP Królowej Polski, Pionki
Z Fary do: Parafia pw. św. Brata Alberta, Skarżysko-Kamienna
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Brata Alberta, Skarżysko-Kamienna

- ks. dr Władysław Kądziołka (2000 - 2005)
Ur. 24 listopada 1969 rok, święcenia kapłańskie 1998 rok
Do Fary z: Parafi pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Starachowice
Z Fary do: studia Papieska Akademia Teologiczna, Kraków
Obecnie: Parafia pw. Matki Boskiej Królowej Polski, Kraków-Bieńczyce, pracownik Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

- ks. dr Krzysztof Maj (1996 - 2003)
Ur. 1 kwietnia 1960 roku, święcenia kapłańskie 1988 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Skarżysko-Kamienna
Z Fary do: Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
Obecnie: Proboszcz parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Solec nad Wisłą

- ks. Roman Panek (1995 - 2003)
Ur. 27 październik 1961 roku, święcenia kapłańskie 1988 rok
Do Fary z: Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Miedzierza
Z Fary do/obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Rozalii, Dąbrówka
pełnił również fukcję kapelana szpitalnego

- ks. Wojciech Celuch (1997 - 2000)
Ur. 25 maja 1966 roku, święcenia kapłańskie 1985 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Świętej Trójcy, Gródek
Obecnie: Proboszcz parafia pw. Narodzenia NMP, Rozniszew

- ks. Wiktor Bąk (1996 - 1997)
Ur. 4 lipca 1950 roku, święcenia kapłańskie 1983 rok
Do Fary z: Parafia pw. Chrystusa Odkupiciela, Końskie
Z Fary do/obecnie: Proboszcz parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy, Huta

- ks. kan. Piotr Jaśkiewicz (1993 - 1996)
Ur. 27 kwietnia 1959 roku, święcenia kapłańskie 1986 rok
Do Fary z: Parafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Radom
Z Fary do: Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
Obecnie: Proboszcz parafia pw. Świętej Rodziny, Radom

- ks. Janusz Stanek (1991 - 1996)
Ur. 26 kwietnia 1962 roku, świecenia kapłańskie 1987 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Brata Alberta, Radom
Z Fary do: Parafii pw. św. Kazimierza, Radom
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Katarzyny, Wieniawa

- ks. prał. Henryk Gąszcz (1976 - 1995)
Ur. 18 lipca 1940 roku, święcenia kapłańskie 1965 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętego Krzyża, Kozienice
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Opatrzności Bożej, Radom
Obecnie: Emeryt, Dom Księży Seniorów przy WSD w Radomiu

- ks. Stanisław Sławiński (1991 - 1994)
Ur. 15 lutego 1963 roku, święcenia kapłańskie 1988 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski
Obecnie: Proboszcz parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Ciepielów
pełnił również fukcję kapelana szpitalnego

- ks. Jan Seta (1989 - 1993)
Ur. 28 maja 1956 roku, święcenia kapłańskie 1982 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Szczepana, Skrzynno
Z Fary do: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Pawłów k. Starachowic

ks. Andrzej Sala (1991)
Ur. 12 sierpnia 1947 roku, zm. 6 lutego 2016 roku, święcenia kapłańskie 1974 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Stodoły

- ks. Krzysztof Katana (1989 - 1991)
Ur. 30 kwietnia 1955 roku, świecenia kapłańskie 1982 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stefana, Radom
Z Fary do: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Bartłomieja, Brzóza

ks. kan. Henryk Paciura (1975- 1990)
Ur. 23 czerwca 1939 roku, zm. 27 maja 2007 roku, święcenia kapłańskie 1968 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Stanisława, Cerekiew
pełnił również funkcję kapelana szpitalnego

ks. kan. Stanisław Grębowiec (1943 - 1977)
Ur. 28 październik 1904 roku, zm. 12 marca 1990 roku, święcenia kapłańskie 1927 rok
Do Fary z: Parafia pw. Nawiedzenia NMP, Garbatka-Letnisko
1977-1990 - rezydent Fara Radom

- ks. kan. dr hab. Marek Jagodziński (1988 - 1989)
Ur. 26 stycznia 1956 roku, święcenia kapłańskie 1982 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętej Trójcy, Starachowice
Z Fary do: Parafia pw. NMP Saletyńskiej, Ostrowiec Świętokrzyski
Obecnie: Wykładowca WSD w Radomiu

- ks. kan. Wiesław Kudła (1988 - 1989)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1978 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Staszów
Z Fary do: Parafia pw. św. Rodziny, Radom
Obecnie: Proboszcz parafi pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Kuczki

- ks. kan. Marian Magdziak (1988)
Ur. 18 września 1943 roku, zm. 27 sierpnia 2004 roku, świecenia kapłańskie 1971 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętej Trójcy, Białobrzegi
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Kończyce

- ks. kan. Jerzy Szpytma (1986 - 1987)
Ur. 20 września 1950 roku, święcenia kapłańskie 1975 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Barbary, Pionki
Z Fary do: Proboszcz parafi pw. Matki Bożej Bolesnej, Radom
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Pawła Apostoła, Radom

- ks. prał. dr Michał Spociński (1982 - 1987)
Ur. 27 września 1955 roku, święcenia kapłańskie 1980 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Stąporków
Z Fary do: Parafia pw. św. Józefa, Sandomierz
Obecnie: Proboszcz parafia pw. św. Marcina Biskupa (Kolegiata), Opatów

- ks. Waldemar Gula (1983 - ?)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1977 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice
Z Fary do: -
Obecnie: Proboszcz parafi pw. św. Doroty, Petrykozy

- ks. prał. Jan Wojtan (1978 - 1983)
Ur. 18 sierpnia 1943 roku, zm. 12 listopada 2009 roku, święcenia kapłańskie 1967 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. św. Brata Alberta, Starachowice
1985-1997 - pierwszy proboszcz tejże parafii

- ks. kan. Jan Gąsior (1978 - 1982)
Ur. 16 lipca 1936 roku, zm. 31 stycznia 2004 roku, święcenia kapłańskie 1961 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Mikołaja Biskupa, Łoniów

- ks. prał. Józef Pawlik (1976 - 1982)
Ur. 27 luty 1942 roku, święcenia kapłańskie 1966 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. św. Rafała Kalinowskiego, Radom
1989-2017 - pierwszy proboszcz tejże parafii
Obecnie: Emeryt, rezydent - parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego, Radom

ks. Henryk Żółciak (1980 - 1982)
Ur. 30 marca 1943 roku, zm. 11 lutego 2002, święcenia kapłańskie 1969 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętej Trójcy, Starachowice
Z Fary do: Parafia pw. św. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski

- ks. kan. dr Zdzisław Domagała (1975 - 1982)
Ur. 8 marca 1942 roku, zm. 30 grudnia 2003 rok, święcenia kapłańskie 1966 rok
Do Fary z: Studia KUL
Z Fary do: Organizator parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Radom
1987-1996 - pierwszy proboszcz tejże parafii
1996-2003 - rezydent Fara Radom

- ks. prał. Jerzy Siara (1978 - 1980)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1963 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Suchedniów
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Zawichost
Obecnie: Emeryt, Dom Księży Emerytów w Sandomierzu

- ks. kan. Bogdan Szczepanik (1975 - 1978)
Ur. 4 stycznia 1937 roku, zm. 23 listopada 2015 roku, święcenia kapłańskie 1962 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Z Fary do: Organizator parafii i kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej, Bielicha
1981-2012 - pierwszy proboszcz tejże parafii

- ks. kan. Stefan Włodarczyk (1974)
Ur. 30 marca 1948 rok, święcenia kapłańskie 1974 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do: Parafia pw. Św. Wojciecha, Kowala
Obecnie: Rezydent, parafia pw. Matki Bożej Ostrobramskiej, Skarżysko-Kamienna

- ks. kan. Stanisław Celej (1972 - 1978)
Ur. 21 października 1939 rok, święcenia kapłańskie 1963 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Św. Stanisława, Oleksów
Obecnie: Emeryt, rezydent - parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, Pionki

ks.  kan. Jan Gogacz (1968 - 1978)
Ur. 28 maja 1932 roku. zm. 5 maja 2017 roku, święcenia kapłańskie 1956 rok
Do Fary z: Parafia pw. Barbary, Pionki
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Pawłów

- † ks. Stanisław Myśliwiec (1959 - 1978)
Ur. 31 stycznia 1916 rok, zm. 15 kwietnia 1981, święcenia kapłańskie 1941 rok
Do Fary z: Prefekt szkół i kapelan szpitala w Radomiu

- ks. kan. Tadeusz Lutkowski (1973 - 1976)
Ur. 9 grudnia 1935 roku, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Mikołaja, Końskie
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej, Pelagów
Obecnie: Emeryt, rezydent - parafia pw. św. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski

- ks. kan. dr Marian Jaskólski (1973 - ?)
Ur. 7 września 1925 roku, święcenia kapłańskie 1949 rok
Do Fary z: Parafia pw. Opieki NMP, Radom
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Mikołaja i św. Małgorzaty, Jedlnia
Obecnie: Emeryt, Dom Księży Seniorów przy WSD w Radomiu

- ks. kan. Jan Kruk (1972 - 1976)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wierzbica
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Stefana, Policzna
Obecnie: Emerty, rezydent - parafia pw. św. Mikołaja, Żarnów

ks. kan. Henryk Krzosek (1971 - 1975)
Ur. 19 marca 1935 roku, zm. 6 czerwca 2001 roku, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętej Trójcy, Starachowice
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, Rzuców
1977-2001 - pierwszy proboszcz tejże parafii

- ks. prał. dr Andrzej Miller (1967 - 1975)
Ur. 3 maja 1939 roku, święcenia kapłańskie 1961 rok
Do Fary z: Studia KUL
Z Fary do: Parafia pw. św. Marcina, Opatów
Obecnie: Emeryt, rezydent - parafia pw. św. Doroty, Zbelutka
pełnił również funkcję kapelana szpitalnego

- ks. kan. Tadeusz Ofiara (1972 - 1974)
Ur. 14 stycznia 1935 rok, zm. 17 marca 2000 roku, święcenia kapłańskie 1957 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętego Krzyża, Kozienice
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe, Radom
1981-2000 - pierwszy proboszcz tejże parafii

ks. prał. dr Franciszek Tadeusz Borowski (1969 - 1973)
Ur. 13 października 1931 roku, zm. 20 stycznia 2015 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. Opieki NMP, Radom
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Józefa, Stary Gózd

- ks. kan. Zbigniew Zasoń (1968 - 1972)
Ur. 26 sierpnia 1934 roku, zm. 20 lutego 2013 roku, święcenia kapłańskie 1957 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Mikołaja, Końskie
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Orońsko

- ks. kan. Stanisław Drąg (1971 - 1972)
Ur. 1 września 1941 roku, święcenia kapłańskie 1966 rok
Do Fary z: Studia KUL
Z Fary do: Prafia pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Radom
Obecnie: Emeryt, rezydent Parafia Wojskowa pw. św. Stanisława Biskupa, Radom

- † ks. Tadeusz Wójcik (1971 - 1972)
Ur. 16 listopada 1935 roku, zm. 2 września 1990, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Studia KUL
Z Fary do: Pracownik Kurii Diecezji Sandomierskiej

- ks. kan. Czesław Kołtunowicz (1970 - 1972)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Skarżysko-Kamienna
Z Fary do: Parafia pw. św. Barbary, Nieświń
Obecnie: Emeryt, Dom Księży Seniorów przy WSD w Radomiu

- ks. Stanisław Studziński (1960 - 1971)
Ur. 5 maja 1930 roku, zm. 23 maja 1989 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Zakrzew

- ks. prał. Kazimierz Szary (1970 - ?)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1958 rok
Do Fary z: Opoczno
Z Fary do: -
Obecnie: Emeryt, Dom Księży Seniorów przy WSD w Radomiu

- ks. Kazimierz Mularski (1970 - ?)
Ur. -, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Barbary, Pionki
Z Fary do: -

- † ks. kan. dr Marian Tomasik (1969 - ?)
Ur. 1 maja 1937 roku, zm. 17 lutego 2009 roku, święcenia kapłańskie 1961 rok
Do Fary z: Studia KUL
Z Fary do: Wykładowca WSD w Sandomierzu

ks. kan. Zygmunt Lewiński (1969 - ?)
Ur. -, zm. 8 sierpnia 2001 roku, święcenia kapłańskie -
Do Fary z: Parafia pw. Świętego Krzyża, Kozienice
Z Fary do: -

- ks. kan. Stefan Kowalczyk (1966 - 1970)
Ur. 13 maja 1928 roku, zm. 16 grudnia 2006 roku, święcenia kapłańskie 1954 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Ćmielów
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dobieszyn

- ks. kan. Tadeusz Wiktorowski (1967 - 1969)
Ur. 28 października 1926 roku, zm. 7 czerwca 2013 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Jakuba Apostoła, Skaryszew
Z Fary do: Proboszcz, Rzuców

- ks. kan. Stanisław Ciejka (1964 - 1968)
Ur. 30 października 1929 roku, zm. 25 czerwca 2007 roku, święcenia kapłańskie 1954 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Z Fary do: Parafia NMP Różańcowej, Jasieniec Iłżecki

- ks. inf. Stanisław Bartoszewski (1959 - 1967)
Ur. 14 września 1921 rok, zm. 11 lutego 1994 rok, święcenia kapłańskie 1950 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Marcina, Opatów
Z Fary do: Parafia pw. Zesłania Ducha św., Parszów

- ks. inf. Adam Stanios (1965)
Ur. 25 maja 1932 roku, zm. 25 grudnia 2007 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętej Trójcy, Starachowice
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. Matki Bożej Miłosierdzia, Radom
1977-2007 - pierwszy proboszcz tejże parafii

ks. prał. Stanisław Wrocławski (1962 - 1965)
Ur. -, zm. 24 września 2010 roku, święcenia kapłańskie 1952 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Leanonarda, Mirzec
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Wojciecha, Kraśnica

ks. Bogusław Piątek (1963)
Ur. 27 listopada 1930 roku, zm. 17 luty 1986 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Wawrzyńca, Kunice
Z Fary do: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Czyżów Szlachecki

ks. kan. Antoni Mąkosa (1959 - 1962)
Ur. -, zm. 15 maja 1999 roku, święcenia kapłańskie 1941 rok
Do Fary z: -
Z Fary do: Administrator parafia pw. Narodzenia NMP, Stara Błotnica
1965-1976 - proboszcz tejże parafii

- ks. inf. prof. dr hab. Józef Krasiński (1958 - ?)
Ur. 21 lutego 1930 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: -
Z Fary do: -
Obecnie: Wykładowca WSD w Sandomierzu

ks. inf. Wojciech Staromłyński (1941 - 1960)
Ur. 28 październik 1908 roku, zm. 28 sierpnia 1988 roku, święcenia kapłańskie 1935 rok
Do Fary z: Parafia pw. Zwiastowania NMP, Odechów
Z Fary do: Parafia pw. Opieki NMP, Radom

ks. Bolesław Telus (1967 - 1968)
Ur. 18 sierpnia 1929 roku, zm. 19 stycznia 1968 roku, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Józefa, Sandomierz

- ks. Jan Matejek (1956 - 1963)
Ur. 21 września 1921 roku, zm. 13 lipca 1986 roku, święcenia kapłańskie 1950 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Gowarczów
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Wawrzyńca, Kunice

- ks. kan. Bogumił Polinceusz (1959 - ?)
Ur. 29 luty 1928 rok, zm. 18 lipca 2008 roku, święcenia kapłańskie 1952 rok
Do Fary z: Parafia pw. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski
Z Fary do: -

- ks. Stanisław Kalinowski (1959 - 1960)
Ur. 4 marca 1927 rok, zm. 24 czerwca 1960 roku, święcenia kapłańskie 1951 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Stromiec

- ks. prał. Stefan Szary (1959 - ?)
Ur. 16 czerwca 1929 rok, święcenia kapłańskie 1955 rok
Do Fary z: -
Z Fary do: -
Obecnie: Emeryt, rezydent - parafia pw. św. Doroty, Potworów

- ks. Franciszek Wiśniewski (1958 - ?)
Ur. -, święcenia kapłańskie -
Do Fary z: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Zwoleń
Z Fary do: -

- ks. Józef Śliwak (1955 - 1958)
Ur. 4 marca 1919 roku, zm. - święcenia kapłańskie 1944 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wierzbica
Z Fary do: Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Chlewiska (rezydencja w Rzucowie)

- ks. prał. Henryk Michałek (1957 - ?)
Ur. 21 lutego 1924 roku, zm. 18 listopada 2009 roku, święcenia kapłańskie 1952 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wierzbica
Z Fary do: -

- ks. kan. Franciszek Sorbjan (1948 - 1957)
Ur. 16 stycznia 1909, zm. -, święcenia kapłańskie 1933 rok
Do Fary z:
Z Fary do: Kapelan i prefekt, Mariówka

- † ks. Władysław Rączkiewicz (1946 - 1951, 1952 - 1956)
Ur. 23 sierpnia 1914 roku, zm. 19 czerwca 1994 roku, święcenia kapłańskie 1939 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice (1946), Parafia pw. św. Floriana, Koprzywnica (1952)
Z Fary do: Parafia pw. św. Mikołaja Końskie (1951), Proboszcz parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Modliborzyce (1956)

ks. inf. Stanisław Sikorski (1941 - 1944, 1950, 1971 - 1993)
Ur. 23 kwietnia 1910 roku, zm. 12 grudnia 1993 roku, święcenia kapłańskie 1934 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski (1941)
Z Fary do: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Tczów (1950)
1971-1993 - proboszcz Fara Radom

- † ks. Roman Siudek (1947 - ?)
Ur. 8 listopada 1910 roku, zm. 11 stycznia 1992 roku, święcenia kapłańskie 1937 rok
Do Fary z: Sandomierz
Z Fary do: -

- † ks. Franciszek Olesiński (1941 - 1943, 1946 - 1947)
Ur. 2 kwietnia 1908 roku, zm. 24 kwietnia 1960, święcenia kapłańskie 1934 rok
Do Fary z: Parafia św. Idziego, Sucha
Z Fary do: Administrator parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Radom
w 1943 roku aresztowany przez okupanta, przez dwa lata przbywała w więzieniach i obozach koncetracyjnych w Niemczech, do Polski wrócił w 1946 roku

- ks. Jan Kubkowski (1942 - 1943)
Ur. 27 sierpnia 1905 roku, zm. 27 listopada 1967 roku, święcenia kapłańskie 1929 rok
Do Fary z: Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Ostrowiec Świętokrzyski
Z Fary: Proboszcz parafia pw. Wszystkich Świętych, Starachowice

- Czesław Dąbrowski (1938 - 1941)
Ur. 11 maja 1906 roku, zm. 3 lutego 1958 roku, święcenia kapłańskie 1932 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Barbary, Pionki
Z Fary do: Parafia pw. Michała Archanioła, Ostrowiec Świętokrzyski

- ks. Bolesław Fochtman (1937 - 1941)
Ur. 16 lipca 1907 roku, zm. 31 stycznia 1981 roku, święcenia kapłańskie 1931 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Michała, Ostrowiec Świętokrzyski
Z Fary do: Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Chlewiska

- † ks. Edward Zenka (1937 - 1938)
Ur. 28 września 1902 roku, zm. 15 stycznia 1977 roku, święcenia kapłańskie -
Do Fary z: Parafia pw. św. Jakuba Apostoła, Skaryszew
Z Fary do: Malice

- † ks. Andrzej Łukasik (1936 - 1938)
Ur. 28 listopada 1898 roku, zm. 14 lipca 1980 roku, święcenia kapłańskie 1924 rok
Do Fary z: Parafiwa pw. Opieki NMP, Radom
Z Fary do: Organizator parafii i budowniczy kościoła pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Radom
1938-1980 - pierwszy proboszcz tejże parafii

- † ks. Wincenty Dumania (1934 - 1937)
Ur. 2 lipca 1899 roku, zm. 13 czerwca 1950 roku, święcenia kapłańskie 1925 rok
Do Fary z: Prefekt szkół w Iłży
Z Fary do: Administrator prafii pw. Zaślubin NMP, Ruda Kościelna

ks. Adam Powęska (1930 - 1937)
Ur. 7 grudnia 1898 rok, zm. 27 lipca 1974 rok, święcenia kapłańskie 1923 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Radoszycze
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Floriana, Łagów Kozienicki

- † ks. Jan Oracz (1935 - 1936)
Ur. 25 grudnia 1898 roku, zm. 17 czerwca 1979 roku, święcenia kapłańskie 1926 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Marcina, Opatów
Z Fary do: Parafia Opieki NMP, Radom

- † ks. Bolesław Jagiełło (1932 - 1934)
Ur. 19 kwietnia 1899 roku, zm. 13 lipca 1950 roku, święcenia kapłańskie 1921 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, Iwaniska
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Piórków

- † ks. Kazimierz Wędzikowski (1928 - 1931)
Ur. 16 lipca 1896 roku, zm. 23 lipca 1959 roku, święcenia kapłańskie 1921 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stanisława, Chmielów
Z Fary do: Proboszcz Parafia św. Mikołaja Biskupa, Zemborzyn

- † ks. kan. Wacław Pośpieszyński (1920 - 1930)
Ur. 7 grudnia 1894 roku, zm. 30 marca 1961 roku, święcenia kapłańskie 1918 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Aleksego, Przedbórz
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Mikołaja, Grabowiec

- † ks. Wacław Dziubek (1926 - 1928)
Ur. 17 sierpnia 1898 roku, zm. 9 marca 1963 roku, święcenia kapłańskie 1921 rok
Do Fary z: Studia Uniwersytet Warszawski
Z Fary do: Prefekt Seminarium Nauczycielskiego, Ostrowiec Świętokrzyski

- ks. Władysław Korpikiewicz (1918 - 1921)
Ur. 1 sierpnia 1891 roku, zm. 26 lutego 1968 roku, święcenia kapłańskie 1914 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Iłża
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Jedlnia-Letnisko

- ks. Wacław Kocznorowski (1920 - 1926)
Ur. 20 września 1891 roku, zm. 28 kwietnia 1938 roku, święcenia kapłańskie 1914 rok
Do Fary z: Prefekt Szkół Powszechnych w Radomiu
Z Fary do: Proboszcz Kostrzyń

- ks. Jan Pikiewicz (1919)
Ur. 21 grudnia 1890 roku, zm. 23 października 1919 roku, święcenia kapłańskie 1917 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Iłża

- ks. Stanisław Kowalczewski (1917 - 1919)
Ur. 22 kwietnia 1888 roku, zm. 25 lipca 1944 roku, święcenia kapłańskie 1911 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Opoczno
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Zwiastowania NMP, Jasionna

- ks. Franciszek Magiera (1917 - 1918)
Ur. 1 grudnia 1890 roku, zm. 26 października 1924 roku, święcenia kapłańskie 1913 rok
Do Fary z: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, Zwoleń
Z Fary do: Parafia pw. św. Wawrzyńca, Głowaczów

- ks. Adam Popkiewicz (1910 - 1917)
Ur. 25 grudnia 1880 roku, zm. 17 kwietnia 1953 roku, święcenia kapłańskie 1903 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Wojciecha, Kowala
Z Fary do: Proboszcz [arafia pw. św. Stanisława, Cerekiew

- ks. Stanisław Liszewski (1913 - 1915)
Ur. 13 kwietnia 1888 roku, zm. -, święcenia kapłańskie 1912 rok
Do Fary z: Studia Akademia Duchowna w Petersburgu
Z Fary do: Profesor Seminarium Duchownego w Sandomierzu

- † ks. prał. dr Henryk Gierycz (1913)
Ur. 12 stycznia 1887 roku, zm. 4 września 1949 roku, święcenia kapłańskie 1909 rok
Do Fary z: -
Z Fary do: Studia Uniwersytet we Fryburgu

- ks. Telesfor Kopydłowski (1906 - 1912)
Ur. 5 stycznia 1876 roku, zm. 16 maja 1931 roku, święcenia kapłańskie 1902 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Floriana, Koprzywnica
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Mikołaja, Jankowice

- ks. Jan Klimkiewicz (1908 - 1910)
Ur. 14 grudnia 1877 roku, zm. 23 października 1965 roku, święcenia kapłańskie 1903 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Prefekt Progimnazjum i kapelan więzienny, Sandomierz

- ks. Dionizy Ostrowski (1905 - 1910)
Ur. 8 kwietnia 1875 roku, zm. 20 grudnia 1942 roku, święcenia kapłańskie 1901 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Stanisława, Cerekiew
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Zakrzew

- † ks. Franciszek Góralski (1901 - 1907)
Ur. 28 listopada 1869 roku, zm. 31 marca 1958 roku, święcenia kapłańskie 1897 rok
Do Fary z: Parafia pw. Parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Chlewiska
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Katarzyny, Wieniawa

- † ks. Stanisław Rostafiliński (1904 - 1906)
Ur. 9 listopada 1874 roku, zm. 18 maja 1930 roku, święcenia kapłańskie 1898 rok
Do Fary z: Parafia Waśniów
Z Fary do: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Stromiec

- † ks. Józef Kołaczewski (1901 - 1905)
Ur. 29 listopada 1873 roku, zm. 29 kwietnia 1919 roku, święcenia kapłańskie 1896 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Zygmunta, Sienno
Z Fary do: Administrator parafia pw. Świętej Trójcy, Białobrzegi

- ks. Jan Kołda (1897 - 1901)
Ur. 14 maja 1867 roku, zm. 13 marca 1919 roku, święcenia kapłańskie 1891 rok
Do Fary z: Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej, Bałtów
Z Fary do: Parafia Brzeźnica

- † ks. Stefan Adamski (1895 - 1899)
Ur. 27 sierpnia 1867 roku, zm. -, święcenia kapłańskie 1890 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Floriana, Wąchock
Z Fary do: Parafia pw. Świętego Krzyża, Kozienice

- † ks. Szymon Krzeczkowski (1891 - 1895)
Ur. 20 lipca 1857 roku, zm. 3 czerwca 1910 roku, święcenia kapłańskie 1880 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Wzdół
Z Fary do: Parafia Mirzec

- † ks. Wikotr Budziszewski (1889 - 1890)
Ur. 18 lutego 1859 roku, zm. 27 września 1940 roku, święcenia kapłańskie 1882 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Władysława, Kunów
Z Fary do: Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Radoszycze

- † ks. Julian Piontek (1885 - 1890)
Ur. 5 stycznia 1861 roku, zm. 26 lipca 1901 roku, święcenia kapłańskie 1884 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Parafia Końskie

- † ks. Mieczysław Krajewski (1884 - 1890)
Ur. 16 października 1857 roku, zm. 6 marca 1907 roku, święcenia kapłańskie 1880 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Bartłomieja, Staszów
Z Fary do: Kościół św. Józefa, Skarżysko-Bzin

- † ks. Antoni Krawczyński (1886)
Ur. 10 czerwca 1851 roku, zm. 29 października 1913 roku, święcenia kapłańskie 1873 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Kościół św. Katarzyny, Radom

- † ks. Marceli Grajewski (1876)
Ur. 5 stycznia 1853 roku, zm. 1 lutego 1932 roku, święcenia kapłańskie 1876 rok
Do Fary z: Neoprezbiter

- † ks. Jan Dąbrowski (1874 - 1876)
Ur. 18 października 1848 roku, zm. 16 kwietnia 1917 roku, święcenia kapłańskie 1872 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Parafia pw. św. Władysława, Kunów

- † ks. Stanisław Jackowski (1873 - 1874)
Ur. 6 maja 1848 roku, zm. 12 czerwca 1927 roku, święcenia kapłańskie 1871 rok
Do Fary z: Parafia pw. Świętego Krzyża, Kozienice
Z Fary do: Katedra Sandomierska

- † ks. Cyprian Gorzelewski (1870 - 1873)
Ur. 29 listopada 1840 roku, zm. 1 kwietnia 1876 roku, święcenia kapłańskie 1865 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP i św. Floriana, Wąchock
Z Fary do: Administrator parafia Przybysławice

- † ks. Szymon Gumiński (1872 - 1873)
Ur. 24 października 1845 roku, zm. 3 kwietnia 1907 roku, święcenia kapłańskie 1870 rok
Do Fary z: Parafia Słupia Nadbrzeżna
Z Fary do: Prefekt Seminarium Nauczycielskiego w Solcu nad Wisłą

- ks. Piotr Majewski (1868 - 1873)
Ur. 24 lipca 1841 roku, zm. 30 października 1898 roku, święcenia kapłańskie 1865 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Stromiec
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Bartłomieja, Wsola

- ks. Aleksander Malanowicz (1868 - 1873)
Ur. 25 lutego 1816 roku, zm. 29 marca 1893 roku, święcenia kapłańskie 1839 rok
Do Fary z: Bieliny Opatowskie
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wierzbica

- ks. Szczepan Pindakiewicz (1917 - 1919)
Ur. 1844 rok, zm. 7 grudnia 1875 roku, święcenia kapłańskie 1869 rok
Do Fary z: Parafia Bodzentyn
Z Fary do: Administrator parafia Wierzbnik

- † ks. Józef Barzyński (1870)
Ur. 1840 rok, zm. -, święcenia kapłańskie 1864 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Parafia pw. św. Jakuba Apostoła, Skaryszew

- † ks. Józef Kijanka (1870)
Ur. 15 kwietnia 1843 roku, zm. 10 marca 1898 roku, święcenia kapłańskie 1867 rok
Do Fary z: Kościół św. Katarzyny, Radom
Z Fary do: Profesor Seminarium w Sandomierzu i administrator kościoła św. Jakuba

- † ks. Walenty Błochowicz (1854 - 1870)
Ur. 12 lutego 1822 roku, zm. 22 czerwca 1887 roku, święcenia kapłańskie 1876 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Iłża
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Zakrzew
Po śmierci proboszcza, ks. Michała Kobierskiego administrował parafią

- ks. Marcin Momentowicz (1864 - 1866)
Ur. 29 października 1835 roku, zm. 14 października 1919 roku, święcenia kapłańskie 1858 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Mikołaja, Baćkowice
Z Fary do: Administrator parafia pw. św. Wojciecha, Kowala

- † ks. Jan Grzybowski (1846 - 1860)
Ur. 19 października 1820 roku, zm. 16 sierpnia 1880 roku, święcenia kapłańskie 1844 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Leonarda, Mirzec
Z Fary do: Prefekt Gimnazjum w Radomiu

- † ks. Władysław Kossecki (1849 - 1854)
Ur. 29 listopada 1823 roku, zm. 11 marca 1886 roku, święcenia kapłańskie 1847 rok
Do Fary z: Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej, Skarżysko Kościelne
Z Fary do: Proboszcz parafia Smogorzów

- ks. Ignacy Owśnicki (1843 - 1849)
Ur. 25 listopada 1802 roku, zm. 15 sierpnia 1855 roku, święcenia kapłańskie 1824 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Iłża

- † ks. Jan Kosiński (1840 - 1845)
Ur. 24 maja 1809 roku, zm. 20 marca 1878 roku, święcenia kapłańskie 1834 rok
Do Fary z: Katedra Sandomierska
Z Fary do: Administrator Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Gowarczów

- † ks. Andrzej Hejnik (1837 - 1843)
Ur. 29 listopada 1812 roku, zm. 1 lutego 1894 roku, święcenia kapłańskie 1835 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła, Nieznamierowice
Z Fary do: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Białczów

- † ks. Antoni Misiórski (sen.) (1839 - 1840)
Ur. 4 kwiernia 1813 roku, zm. 23 września 1866 roku, święcenia kapłańskie 1839 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do: Profesor Seminarium Duchownego w Sandomierzu

- † ks. Jan Kloczkowski (1837 - 1839)
Ur. 16 czerwca 1812 roku, zm. 11 kwietnia 1884 roku, święcenia kapłańskie 1835 rok
Do Fary z: Parafia Jedlnia
Z Fary do: Parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, Jedlińsk

- † ks. Teofil Kłomnicki (1833 - 1837)
Ur. 25 marca 1809 roku, zm. 12 października 1867 roku, święcenia kapłańskie 1832 rok
Do Fary z: Kolegiata Opatów
Z Fary do: Administrator parafia pw. Świętej Trójcy, Gródek

- † ks. Michał Kobierski (1828 - 1837)
Ur. 24 września 1804 roku, zm. 24 lutego 1876 roku, święcenia kapłańskie 1828 rok
Do Fary z: Parafia pw. Wszystkich Świętych, Czyżów Szlachecki
Z Fary do: Proboszcz Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Stromiec
1839-1876 proboszcz Fary

- † ks. Jan Boguński (1832 - 1833)
Ur. 24 listopada 1808 roku, zm. -, święcenia kapłańskie 1832 rok
Do Fary z: Neoprezbiter

- † ks. Jakub Gierasiński (1830 - 1832)
Ur. 27 lipca 1806 roku, zm. 13 lutego 1868 roku, święcenia kapłańskie 1828 rok
Do Fary z: Parafia Gołąb
Z Fary do: Proboszcz parafia Łukawa

- † ks. Anastazy Pętkowski (1828 - 1830)
Ur. 29 kwietnia 1802 roku, zm. 18 września 1837 roku, święcenia kapłańskie 1826 rok
Do Fary z: Parafia Szaniec
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. Wniebowzięcia NMP, Solec nad Wisłą

- † ks. Tomasz Prokopowicz (1824 - ?)
Ur. 21 grudnia 1800 roku, zm. 7 czerwca 1848 roku, święcenia kapłańskie 1824 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do: Parafia Bidziny

- † ks. Walenty Ogorzałkiewicz (1824 - 1825)
Ur. 14 lutego 1793 roku, zm. 6 września 1849 roku, święcenia kapłańskie 1818 rok
Do Fary z: Parafia Czyżów
Z Fary do: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Tczów

- † ks. Joachim Nycz (? - 1817)
Ur. 2 kwietnia 1765 roku, zm. 17 kwietnia 1848 roku, święcenia kapłańskie 1793 rok
Do Fary z: Parafia Bałtów
Z Fary do: Proboszcz parafia Jarosławice

- † ks. Piotr Jędrzejewski (1810 - 1813)
Ur. 18 października 1779 roku, zm. 1836 rok, święcenia kapłańskie 1808 rok
Do Fary z: Parafia pw. św. Magdaleny, Wrzeszczów
Z Fary do: Proboszcz parafia pw. św. Szczepana, Skrzynno

- † ks. Wojciech Kosiński (1805 - 1808)
Ur. 1790 rok, zm. 28 marca 1846 roku, święcenia kapłańskie 1805 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do: Parafia pw. św. Jana Chrzciciela, Skalbmierz

- † ks. Tomasz Bielski (1802 - 1805)
Ur. 1753 rok, zm. 1826 rok, święcenia kapłańskie 1783 rok
Do Fary z: Parafia Stężyca
Z Fary do: Parafia Wolanów
Pełnił również funkcję prebendarza

- † ks. Wojciech Grzegorzewski (1789 - 1792)
Ur. 13 kwietnia 1765 rok, zm. 15 maja 1850 rok, święcenia kapłańskie 1789 rok
Do Fary z: Neoprezbiter
Z Fary do: Parafia pw. św. Bartłomieja, Wsola
Pełnił również funkcję prebendarza prebendy różańcowej w Radomiu


W parafii farnej pracowali także m.in.:

ks. Grzegorz Lewiński (1968 - ?), † ks. Stefan Liziniewicz (1957 - 1973 rezydent), † ks. Jan Skórski (1950 - ?), † ks. Bolesław Skwarliński (1950 - ?), † ks. Józef Wawer (? - 1942), † ks. Jan Wojtysiak, † ks. Piotr Malski, † ks. Jan Zieja, † ks. Walenty Starzomski (? - 1902), † ks. Bolesław Sztobryn (1898 - 1902), † ks. Kacper Zielonka, † ks. Henryk Skowierżak (1893 - ?), † ks. Franciszek Wilczyński, † ks. Karol Sławiński, † ks. Franciszek Solarski (1876 - ?), † ks. Adam Zieliński (1876 - 1885), † ks. Remigiusz Kurdwanowski.



















statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl