Organy
Na chórze ustawiony jest instrument wykonany przez firmę Stanisława Jagodzińskiego w 1909 roku. Ma szafę organową wolno stojącą, w kolorze brązowym, o wymiarach: wysokość ok. 5,0 m, szerokość 3,9 m, głębokość 3,85 m, prospekt w stylu neogotyckim. Organy mają 26 głosów (pierwotny instrument miał 15 głosów), dwa manuały i pedał, mechaniczną trakturę gry, pneumatyczną trakturę registratury, wiatrownice stożkowe, jeden miech pływakowy, zasilany silnikiem elektrycznym lub dźwignią do kalikowania. Stół gry jest wolno stojący.
W 1958 roku organy remontował Józef Wójcik z Garbatki, a następnie w latach 1962-1964 miała miejsce przebudowa, wykonana przez Antoniego Grygorcewicza z Warszawy. Dokonano następujących udoskonaleń: zamieniono trakturę registratury z mechanicznej na pneumatyczną, powiększono zakres klawiatur manuałowych do g3 i klawiatury pedałowej do f, dodano 7 głosów w sekcji manuału II oraz 4 głosy w sekcji pedału. Wstawiono także urządzenie Tremolo.
W 2012 roku organy przeszły generalny remont. Prace wykonał Andrzej Guziak z Zakopanego. Zainstalowano wewnątrz instrumentu nową dmuchawę (z silnikiem cichobieżnym), wymieniono miech główny z fałdowego na pływakowy, oraz zredukowano układ mikstury w II manuale. Poprawiono błędne nazwy głosów na manubriach i uzgodniono z nazwami na piszczałkach (Salicet 8' na Gamba 8, Flet kryty 8' na Rurflet 4', Mixtura 3ch na Mixtura 2-3ch).
Dyspozycja głosów po rozbudowie przez A. Grygorcewicza (głosy dobudowane oznaczono znakiem +)....