100 dni do pielgrzymki

28/04/2018 11:03
100 dni do pielgrzymki

Równe 100 dni pozostało do tegorocznej, jubileuszowej 40. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w rekolekcjach w drodze i pielgrzymowania z naszą grupą nr 1.

Pielgrzymi na pątniczy szlak wyruszą tradycyjnie 6 sierpnia, by po ośmiu dniach wędrówki 13 sierpnia dotrzeć na Jasną Górę. Piesza Pielgrzymka Radomska ma piękną i bogatą historię, w którą wpisuje się grupa nr 1. "Jedynka" niezmiennie i nieprzerwanie od kilkudziesięciu lat 6 sierpnia wyrusza z naszej Fary do Jasnogórskiego sanktuarium.

Pielgrzymi w ciągu ośmiu dni pokonują blisko 200 km. Trasa wiedzie przez Orońsko, Chlewiska, Stąporków, Radoszyce, Oleszno, Kuźnicę Grodziską, Mokrzesz, Mstów i Przeprośną Górkę.

Pielgrzymka to bardzo intensywne rekolekcje w drodze. Oprócz dużego wysiłku fizycznego - nie brakuje gorliwej duchowej pracy. Eucharystia jest centralnym i najważniejszym punktem każdego pielgrzymiego dnia. W czasie drogi jest czas na modlitwę, śpiew, medytacje, ale także na wspólną zabawę.

Pielgrzymka to czas niezwykły: czas nawrócenia i skupienia się na tym, co najważniejsze, czas oderwania od codziennych spraw, od nieustannej gonitwy, czas poznania nowych, wspaniałych ludzi, a przede wszystkim czas poznania Jezusa Chrystusa. To także czas, który uczy życia we wspólnocie. Budowaniu wyjątkowej więzi pomiędzy pątnikami sprzyja zwyczajowe zwracanie się do siebie "bracie", "siostro".

Wędrując przez wioski i miasteczka, pielgrzymi korzystają z wielkiej gościny gospodarzy, którzy otwierają dla nich swoje domy i dzielą się tym, co mają. Często wzdłuż trasy pielgrzymki można spotkać osoby starsze lub chore. Oni niekiedy chcieliby dołączyć się i podążać razem z nami, ale brakuje sił, aby to uczynić. Niezwykle wymowne staje się ich wzruszenie a czasem i łzy. W chwilach zmęczenia i kryzysu takie osoby uczą, że nie warto rezygnować, lecz nadal kroczyć do stóp Jasnogórskiej Pani.

Wielu ludzi młodych dzięki pielgrzymce rozeznało właściwie swoją drogę życiową. Wielu dzięki pielgrzymce odnalazło swoją drugą połowę. Wielu zdecydowało się, aby wkroczyć na drogę życia kapłańskiego lub zakonnego. Wielu małżonków dzięki pielgrzymce pogłębiło swoje relacje małżeńskie. Są także i tacy, którzy wymodlili łaskę zdrowia czy długo wyczekiwane potomstwo. Pielgrzymka przynosi konkretne owoce w życiu każdego, kto na nią wyruszy!

Dlatego i Ty wybierz się razem z nami na wspaniały pielgrzymkowy szlak!
Jeśli będziesz szedł wytrwale, to na Jasnej Górze w Jej obliczu ujrzysz Boga znak.

Więcej na temat naszej grupy nr 1 (relacje, informacje, zdjęcia z lat ubiegłych) w zakładce Grupy parafialne -> Pielgrzymka gr. 1.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl