25-lecie święceń ks. Proboszcza

04/06/2018 20:14
25-lecie święceń ks. Proboszcza

We wtorek, 5 czerwca przypada 25. rocznica święceń kapłańskich ks. Proboszcza Mirosława Nowaka. Dziękczynna Eucharystia z racji srebrnego jubileuszu zostanie odprawiona w niedzielę, 10 czerwca o godz. 12:30.

Dokładnie 25 lat temu, w sobotę, 5 czerwca 1993 roku ks. Mirosław przyjął w radomskiej katedrze święcenia kapłańskie z rąk ks. Bp Edwarda Materskiego. W niedzielę, 6 czerwca w swojej rodzinnej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Glinicach odprawił Mszę Świętą prymicyjną.

Na obrazku prymicyjnym zamieścił Przykazanie miłości Boga i bliźniego: "Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego" (Łk 10, 27).

Msza prymicyjna

Pierwszą parafią ks. Mirosława była parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, na Wanacji. Po siedmiu latach pracy wrócił do Radomia. Został mianowany wikariuszem na Borkach, w parafii pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Tu posługiwał przez 12 lat.

W 20 roku kapłaństwa, 26 sierpnia 2012 roku, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, Tej, do której pieszo pielgrzymował przez wiele, wiele lat, otrzymał nominację na probostwo... u MATKI, "Matki Kościołów Radomskich", u FARY.

Na obrazku jubileuszowym ks. Mirosław zamieścił słowa wypowiedziane przez Jana Chrzciciela o Jezusie: "Trzeba, by On wzrastał, a ja żebym się umniejszał" (J 3, 30).

Obrazek jubileuszowy

Zapraszamy w niedzielę na wspólne dziękczynienie z Księdzem Jubilatem i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

Matko Kapłanów Dodawaj Mu Łask


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl