35. rocznica peregrynacji

29/10/2017 21:13
35. rocznica peregrynacji

W dniach 30 października-1 listopada mija dokładnie 35 lat od drugiego nawiedzenia naszej Fary przez Matkę Bożą w kopii Jasnogórskiej Ikony. Peregrynacja odbywała się z racji 600-lecia Jasnej Góry.

Miesiąc temu minęło dokładnie 45 lat od pierwszego nawiedzenia naszej Fary (30 września-2 października 1972 rok). 10 lat później, z racji 600-lecia Jasnej Góry odbywało się powtórne Nawiedzenie Jasnogórskiej Ikony we wszystkich diecezjach polskich. Diecezja Sandomiersko-Radomska przeżywała je w dniach od 28 października do 3 listopada 1982 roku. Matka Boża nawiedziła katedrę w Sandomierzu, konkatedrą w Radomiu oraz kilka kościołów parafialnych, w tym naszą Farę.

W niedzielę, 31 października z konkatedry radomskiej w uroczystej procesji Obraz został przeniesiony do naszej świątyni. Procesji przewodniczył pasterz diecezji Sandomiersko-Radomskiej, Bp Stanisław Sygnet. Obraz umieszczono na specjalnie przygotowanym podium na placu kościelnym obok wikariatu. Na dekoracji umieszczono słowa z wiersza "Bogurodzica" Marii Konopnickiej: "Nigdym Ja Ciebie, Ludu, Nie Rzuciła".

Następnego dnia, w poniedziałek, 1 listopada procesjonalnie ulicami Radomia przeprowadzono Obraz na trasę dalszego nawiedzenia.

Foto: red. ks. E. Poniewierski, Obecność i pamięć: diecezja radomska wdzięczna za pontyfikat Jana Pawła II, Radom 2005statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl