60-lecie ślubów s. Urbany

04/05/2018 10:31
60-lecie ślubów s. Urbany

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w czasie Mszy św. o godz. 9:30 modliliśmy się w intencji s. Urbany Kupisz z racji pięknego jubileuszu 60-lecia ślubów zakonnych.


- Naszej jubilatce życzmy, by jak św. Jan była zawsze tam, gdzie potrzeba, była blisko Krzyża Jezusa i blisko Jego Matki, a reszta to już sam Pan Bóg będzie działał. Niech daje tylko dobre zdrowie i jak najwięcej łaski do tego, aby trwać - powiedział ks. proboszcza Mirosław Nowak, który przewodniczył dziękczynnej Eucharystii.

S. Urbana urodziła się 2 stycznia 1940 roku w Radomiu. Do Zgromadzenia Sióstr Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym wstąpiła 21 czerwca 1955 roku. Pierwsze śluby złożyła 3 maja 1958 roku. Przez ten czas pracowała w różnych placówkach. Radom jest jej 10 placówką.

S. Urbana jest jedną z sześciu sióstr, które obecnie pracują i przebywają w Domu Zakonnym przy ul. Wernera, ale także jedną z tych Michalitek, które z naszej Fary pochodzą. W tej świątyni przyjmowała Chrzest Święty, tu przystępowała do I Komunii Świętej, tu otrzymała Sakrament Bierzmowania, dlatego tym większa nasza radość.

Zdjęcia

***
W tym toku Zgromadzenie Sióstr Świętego Michała Archanioła obchodzi jubileusz 90-lecia zatwierdzenia Zgromadzenia. 20 kwietnia 1928 roku Stolica Apostolska wydała reskrypt pozwalający ówczesnemu ordynariuszowi diecezji przemyskiej Bp Anatolowi Nowakowi na erekcję Zgromadzenie na prawie diecezjalnym, co uczynił oficjalnie 21 sierpnia 1928 roku. Siostry oczekiwały na tę chwilę ponad 30 lat, posługując dzieciom i nie tracąc nadziei na aprobatę Kościoła.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl