Abp Zimowski wraca do zdrowia

23/04/2015 15:13
Abp Zimowski wraca do zdrowia

Stan zdrowia Abp Zygmunta Zimowskiego uległ znacznej poprawie, dlatego Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia 10 maja wraca do pracy w Watykanie.


Abp Zimowski obecnie wraca do zdrowia w Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym Emaus w Turnie koło Białobrzegów. Z każdym dniem czuje się coraz lepiej przestał brać chemię. Kolejny raz rozmawiał z nim telefonicznie papież Franciszek, a o modlitwie w intencji biskupa-seniora diecezji radomskiej zapewnił w liście Benedykt XVI.

- Bóg w tych dniach choroby był miłosierny wobec mojej osoby. Stało się to dzięki wielu modlitwom. W minioną niedzielę zadzwonił do mnie papież Franciszek i zapewnił mnie o modlitewnym wsparciu. Otrzymałem także list od Benedykta XVI, który napisał, że obecny stan mojego zdrowia to zasługa św. Jana Pawła II. Wszystkim dziękuję za modlitwę. Chcę podzielić się również wielką radością, że nie potrzebuję już brać chemii. Miłosierdzie Boże dokonało cudu w moim organizmie - wyznał abp Zimowski w rozmowie z Radiem Plus Radom. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia poinformował, że 10 maja wraca do pracy w Watykanie.

Abp Zygmunt Zimowski trafił do szpitala pod koniec grudnia 2014 roku. Z apelu Zespołu KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia i Chorych, który został opublikowany 13 stycznia, wynikało, że po postawieniu diagnozy lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia dwóch poważnych operacji.

Poniżej publikujemy tłumaczenie listu Benedykta XVI do abpa Zygmunta Zimowskiego:

List z 10 marca br. napełnił mnie wielką radością: informacja, że nie ma przerzutów w organizmie i że Ks. Biskup czuje się dobrze po pierwszym cyklu chemioterapii jest dobrą wiadomością. Jestem przekonany, że to łaska otrzymana przede wszystkim przez wstawiennictwo naszego świętego Papieża Jana Pawła II. W ten sposób w czasie Wielkiego Postu, kiedy rozważamy cierpienie Chrystusa światło Zmartwychwstania jest już widoczne i napełnia nas radością "na tej dolinie płaczu". Dziękuję Panu Jezusowi za ten znak Jego dobroci i żywię nadzieję, że święta Zmartwychwstania będą dla Ekscelencji rzeczywiście świętem odnowionego życia.
Wiele dobra Ekscelencja zdziałał budując w czasie swojej posługi biskupiej w Diecezji Radomskiej - Centrum Emaus, które stało się teraz dla Ekscelencji żywym osobistym doświadczeniem.

Jestem szczęśliwy z wiadomości, że Ks. Biskup najprawdopodobniej w pierwszym tygodniu maja powróci do Rzymu i w ten sposób będzie możliwe spotkanie, aby móc porozmawiać o wielu sprawach.

Życzę z całego serca wielkiej radości w Chrystusie Zmartwychwstałym.

Oddany w Panu
Benedykt XVI

Radio Plus Radom


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl