Album na koniec jubileuszu

07/10/2010 22:54
Album na koniec jubileuszu

Ukazał się pamiątkowy album pt: "Jubileusz 650 lecia Radomskiej Fary. Tak to było". Album jest fotograficzno- tekstowym zapisem najważniejszych wydarzeń, które złożyły się na obchody jubileuszu.

Książka powstała pod redakcją historyka prof. Dariusza Kupisza. Słowami wstępu opatrzyli publikację biskup radomski Henryk Tomasik, marszałek Mazowsza Adam Struzik, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Wójcik. Słowa podziękowania skierowali też duszpasterze Fary oraz członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Radomskiej Fary. O bogatą dokumentację fotograficzną zadbali między innymi Ewa i Remigiusz Kutyłowie.

Część pierwsza publikacji to przywołanie historii Fary oraz kalendarium najważniejszych wydarzeń z jej 650 letniej historii. Część druga to już szczegółowe zaprezentowanie i opis wydarzeń poparty fotografiami. Kolejna część albumu to wyłącznie barwne fotografie, które utrwaliły uczestników jubileuszowych spotkań oraz najważniejsze momenty ich przebiegu.

Książka, która jest podsumowaniem obchodów jubileuszu 650 lecia radomskiej Fary ukazała się dzięki pomocy Mazowieckiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy Radom.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl