Błogosławieństwo kandydatów

22/11/2015 20:09
Błogosławieństwo kandydatów

W Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata podczas Mszy św. o godz. 11:00 dziewięciu tzw. aspirantów przez posługę ks. Proboszcza zostało włączonych do grona kandydatów do ministrantury.


Tym samym uroczyście rozpoczęli oni bezpośredni czas formacji, który zakończą w Wielki Czwartek poświęceniem stroju ministranta i obłóczynami. Dwóch ze względu na chorobę nie mogło się stawić na dzisiejszą uroczystość.

Aspiranci to chłopcy, którzy od września br. przygotowują się do zostania ministrantem. Niedzielna uroczystość odbyła się w obecności ks. Sebastiana - opiekuna ministrantów, animatorów Pawła Podsiadło i Jakuba Dzika oraz rodzin młodych chłopców.

W naszej parafii formacja przygotowawcza do ministrantury trwa od września do Wielkiego Czwartku. W tym czasie poprzez cotygodniowe spotkania chłopcy zapoznają się z posługą praktyczną podczas Mszy św., symboliką liturgiczną oraz kodeksem etycznym i obowiązkami ministranta. Ponadto formacja zawiera elementy wychowania oraz towarzyszenie w rozlicznych imprezach ministrantów. Wszystkich kandydatów polecamy modlitwie, by dobrze przygotowali się do tej zaszczytnej funkcji w zgromadzeniu liturgicznym.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl