Czas listopadowej zadumy

02/11/2018 20:10
Czas listopadowej zadumy

Uroczystość Wszystkich Świętych obchodzona w Kościele 1 listopada to uroczystość ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych. Natomiast 2 listopada w Dzień Zaduszny wspominamy wszystkich zmarłych.

Dzień ten nazywany jest także Zaduszkami. W czasie tych dwóch dni, w sposób szczególny modlitwą otaczamy wszystkich naszych bliskich Zmarłych nawiedzając na cmentarzach ich groby.

W piątek, 2 listopada we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych w naszej Farze po Mszy św. o godz. 7:45 miała miejsce jak co roku procesja po kościele z wypominkami za zmarłych, a po południu o godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Eucharystia celebrowana przez wszystkich kapłanów z nieszporami za bliskich naszemu sercu, których pożegnaliśmy w ostatnim czasie.

Od 1 do 8 listopada w naszej świątyni o godz. 17:15 trwamy na modlitwie różańcowej za zmarłych.

Przez pierwsze osiem dni listopada Kościół daje nam niezwykłą szansę pomocy zmarłym cierpiącym w czyśćcu. Jest to dar odpustu zupełnego.

Jeśli go zyskamy i ofiarujemy za konkretnego zmarłego, wypraszamy dla niego całkowite darowanie kar czyśćcowych i możliwość dostania się do nieba.

Każdego dnia możemy zyskać jeden odpust zupełny i ofiarować za jednego zmarłego. W dniu Wszystkich Świętych lub Dniu Zadusznym wystarczy odwiedzić kościół lub kaplicę i pomodlić się za zmarłych oraz spełnić zwykłe warunki zyskania odpustu. Odpust za zmarłych można zyskać także w dniach 1-8 listopada za pobożne, czyli połączone z modlitwą za zmarłych, nawiedzenie jakiegokolwiek cmentarza i spełniając warunki zyskania odpustu.

Warunkiem uzyskania odpustu zupełnego jest:
- stan łaski uświęcającej (jeżeli trzeba - spowiedź sakramentalna)
- przyjęcie Komunii Świętej
- modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego na dany dzień
- brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl