Dotarli na Jasną Górę

16/08/2018 11:03
Dotarli na Jasną Górę

Po ośmiu dniach drogi, w poniedziałek 13 sierpnia pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę dotarli do celu. Przed godz. 15:00 nasza Grupa nr 1 pojawiła się Alei NMP, która prowadzi prosto przed Jasnogórski Szczyt.


Po powitaniu przed Szczytem, ze zmęczeniem, ale przede wszystkim ogromną radością w sercu oddaliśmy pokłon naszej Matce, dziękując za szczęśliwie przebytą drogę. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby tam skierować swój wzrok w Jej cudowne Oblicze i przedstawić to, z czym każdy z nas przez te osiem dni kroczył.

Pielgrzymkę zakończyła o godz. 19:30 uroczysta Eucharystia na placu przed Szczytem.

W tym roku w naszej grupie pielgrzymowało 160 pątników. Przewodnikiem grupy był ks. proboszcz Mirosław Nowak, któremu pomagali: ks. Przemysław Chrzanowski z parafii Stąporków i ks. Piotr Kszczot z parafii Skaryszew. Z grupą pielgrzymował alumn Karol Dobrasiewicz z naszej parafii, Do Radoszyc towarzyszył nam ks. Michał Bartosiak z parafii Jedlnia Letnisko, a od Rogaczewa s. Sylwia Kaźmierczak, przełożona sióstr Michalitek z naszej parafii.

W tym roku pątnikom towarzyszyło hasło "Napełnieni Duchem Świętym”.

W Jubileuszowej 40. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej na Jasną Górę w pięciu kolumnach dotarło 5 835 osób.


Zdjęcia (
pielgrzymkaradomska.pl)


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl