Dotarli na Jasną Górę

14/08/2019 12:39
Dotarli na Jasną Górę

Po ośmiu dniach drogi, we wtorek 13 sierpnia pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę dotarli do celu. Po godz. 15:00 nasza Grupa nr 1 pojawiła się Alei NMP, która prowadzi prosto przed Jasnogórski Szczyt.

Nasza grupa na jeden z ostatnich etapów wyruszyła o godz. 7:30. W tym roku nie było jak zawsze porannej Mszy św. we Mstowie. W samo południe na Przeprośnej Górce odbyło się po raz pierwszy nabożeństwo pokutne dla wszystkich grup pięciu kolumn pielgrzymki radomskiej, które poprowadził pasterz naszej diecezji, ks. bp Henryk Tomasik.

Przeprośna Górka jest ostatnią ważną stacją przed wejściem na Jasną Górę. Dla każdego pielgrzyma to miejsce wyjątkowe. To w tym miejscu zatrzymujemy się aby wypowiedź słowo "przepraszam”. To z tego miejsca po raz pierwszy widać wieżę Jasnogórskiego klasztoru. To tu zatrzymujemy się aby zaśpiewać "O Maryjo witam Cię...".

Trudno jest opisać ostatni etap pielgrzymki i ciężko dobrać takie słowa, by oddać to co dzieję się kiedy wyruszamy na ostatni etap, który wiedzie z  Przeprośnej Górki przez Aleję NMP do tronu Jasnogórskiej Pani. Tego po prostu trzeba doświadczyć...

Po godz. 15:00 nasza rozśpiewana grupa pojawiła się w Alei Najświętszej Maryi Panny. Po powitaniu przed Szczytem, ze zmęczeniem, ale przede wszystkim ogromną radością w sercu oddaliśmy pokłon naszej Matce, dziękując za szczęśliwie przebytą drogę. Następnie udaliśmy się do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby tam skierować swój wzrok w Jej cudowne Oblicze i przedstawić to, z czym każdy z nas przez te osiem dni kroczył.

Pielgrzymkę zakończyła o godz. 19:30 uroczysta Eucharystia na placu przed Szczytem.

W tym roku w naszej grupie pielgrzymowało 180 pątników. Przewodnikiem grupy był ks. Robert Faliński, któremu pomagali: ks. Marcin Przytuła z parafii Skaryszew i ks. Marcin Sajnóg z parafii Stąporków. Z grupą pielgrzymował diakon Karol Dobrasiewicz z naszej parafii.

Ostatni dzień tegorocznej pielgrzymki jest zarazem pierwszym, w którym rozpoczynamy przygotowania do przyszłorocznej. Do zobaczenia na pątniczym szlaku za rok.

>>>Relacja z trasy na Facebooku<<<


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl