Dziękczynienie za 75 lat posługi

12/06/2016 16:00
Dziękczynienie za 75 lat posługi

W niedzielę, 12 czerwca przeżywaliśmy wielkie dziękczynienie za 75 lat posługi Sióstr Michalitek w naszej parafii. Uroczystej Eucharystii o godz. 11:00 przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik.


- Gromadzi nas dzisiaj w świątyni uroczystość dziękczynienia za 75 lat posługi Sióstr ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Witam serdecznie ks. bp Henryka Tomasika, który będzie przewodniczył naszemu dziękczynieniu, ks. sekretarza Tomasza Herca, ks. Ryszarda Andrzejewskiego ze zgromadzenia księży Michalitów, który do niedawna pełnił funkcję asystenta generalnego, ks. Macieja Korczyńskiego ojca duchownego naszego seminarium, ks. kapelana Grzegorza Wójcika. Cieszymy się bardzo obecnością władz zakonnych. Witam Matkę Natanaelę Bednarczyk - Przełożoną Generalną, s. Julia Szteligę - asystentkę generalnę, s. Maksymilianę Ciepałą i s. Leonię Przybyło - radne generalne. Nade wszystko witamy wspólnotę sióstr.

- Chcemy dziękować Panu Bogu na 75 lat modlitwy, powściągliwości i pracy sióstr w tej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy szczególnie za dni modlitwy i postu za kapłanów, dziękujemy za troskę o piękno tej świątyni, dziękujemy za tysiące dzieci, które dzięki posłudze sióstr znalazły ciepło i miłość oraz odnalazły Boga. Dziękujemy za nie mniej liczną grupę młodzieży, która dzięki cierpliwości i ofiarnej pracy sióstr nie zagubiła się w życiowych drogach, umacniała się w wierze i nadziei. Uwielbiamy Boga za tę służbę i prosimy za siostry i kapłanów współpracujących prze te lata w naszej parafii, za tych żyjących i tych, którzy odeszli do Pana Boga. Prosimy o liczne i święte powołania do zgromadzenia Sióstr Michalitek, o rozwój zgodnie z charyzmatem założyciela i chcemy modlić się za wszystkich dobroczyńców sióstr Michalitek, którzy przez te lata wspierali je swoją ofiarą
- powiedział na rozpoczęcie witając wszystkich zebranych ks. proboszcz Mirosław Nowak.

Następnie s. Sylwia Kaźmierczak Przełożona Domu Zakonnego przy ul. Wernera przedstawiła historię posługiwania sióstr w naszej parafii. Wspomniała m.in. s. Gabierielę Sporniak - pierwszą Przełożoną Domu Zakonnego przy. ul. Rwańskiej, która za kilka dni będzie obchodzić 105. urodziny!

Na zakończenie Eucharystii Przełożona Generalna - m. Natanaela Bednarczyk podziękowała wszystkim siostrom i księżom za to wielkie dzieło, a dziękując pasterzowi naszej diecezji mówiła: - Księże Biskupie, ten symbol kwiatów i małego uśmiechniętego dziecka niech to będzie symbol naszej wdzięczności, że Bóg uśmiecha się dzisiaj do nas. Chcemy wyrazić księdzu Biskupowi naszą wdzięczność za tą Eucharystię, że zanurzył nasze dzisiaj w tym Bożym Miłosierdziu, ale nade wszystko, że znużył w Bożym Miłosierdziu te 75 lat, bo jubileusz jest to wdzięczność ale też jest to czas uzyskiwania odpustów, darowania długów. Dlatego też stoimy dzisiaj przed Panem, przed Jego Obliczem prosząc, aby też darował nam to co było słabe, grzeszne i niech umocni dzisiaj tym biskupim błogosławieństwem naszą wiarę i naszą miłość, aby zgromadzenia nasze mogły się rozrastać i posługiwać w tym XXI w. nie tylko powściągliwością i pracą ale nade wszystko też tym chwaleniem Boga "Któż jak Bóg".

Zdjęcia z Mszy św. jubileuszowej

Zdjęcia z jubileuszu - michalitki.pl

Archiwalne zdjęcia Sióstr Michalitek w Farze

Historia Sióstr Michalitek w Farze cz. 1

Historia Sióstr Michalitek w Farze cz. 2


***
Na koniec jako administrator strony parafialnej pozwolę sobie na odrobinę prywaty. Od ponad 25 lat jestem związany z Farą i to właśnie siostry Michalitki przygotowywały mnie do Sakramentu I Komunii św. (s. Joela) 1994r., Rocznicy I Komunii św. (s. Damiana) 1995r. i Sakramentu Bierzmowania (s. Teona) 2000 r. Gdy w 1996 roku jako ministrant rozpoczynałem służbę przy ołtarzu w zakrystii posługiwała s. Mariusza.

Z pamięcią w modlitwie, Piotr Stanikowski.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl