Dzięki Ci za ten Krzyż...

19/04/2015 16:29
Dzięki Ci za ten Krzyż...

Ponad 2 tyś. młodych wzięło dziś udział w sobotnim Apelu Młodych na terenie Automobilklubu Radomskiego przy symbolach ŚDM. W niedzielę 22 kwietnia zakończyła się ich peregrynacja po diecezji radomskiej.

Zgromadzonych w sobotnie popołudnie na terenie Automobilklubu powitał ks. bp Henryk Tomasik. Solidną dawkę energii zaserwowali młodzieży Wyrwani z Niewoli. Dwóch nawróconych raperów przekonywało, że "do wolności wyswobodził nas Chrystus".

Punktem kulminacyjnym było przybycie na plac symboli ŚDM. Krzyż i ikona były procesyjnie wnoszone przez młodych wśród powiewających flag ŚDM. Rytm wyznaczał hymn Światowych Dni Młodzieży wyśpiewany przez Młodych z Winkiem. Ks. Bartłomiej Wink przyznał, że zespół długo i staranie przygotowywał się, aby w sobotę jak najlepiej wykonać utwór "Błogosławieni miłosierni..." i tak było. Krzyż i ikona stanęły wysoko na podnośniku, a adorację poprowadził ks. bp Piotr Turzyński.

Adoracja zaczęła się deszczem, jednak po pewnym czasie deszcz ustał i tak jak w Starym Testamencie na niebie pojawiła się tęcza - biblijny znak przymierza Boga z ludźmi.

Przez cały Apel Młodych każdy mógł podejść, wspiąć się po schodach, by przytulić się do krzyża ŚDM. To wyróżnienie, okazja do pogłębienia wiary, poczucia ŚDM - mówili młodzi.

Ostatnim akcentem Apelu był koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Dzień później, w niedzielę 22 kwietnia zakończyła się peregrynacja symboli ŚDM po diecezji radomskiej. Po Mszy Św. w radomskiej katedrze Krzyż i ikonę przejęli młodzi z Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego z diecezji sadomierskiej. - Chcemy dziś powiedzieć: idź krzyżu, idź dalej, idź do Sandomierza, do naszej pierwszej stolicy biskupiej. Powiedz, że Radom, diecezja córka wierzy, wierzy w Bożą miłość objawioną w krzyżu i stara się żyć według ewangelii - mówił w homilii ks. bp Piotr Turzyński.

Zanim jeszcze młodzi z diecezji sandomierskiej wzięli na swoje ramiona krzyż ŚDM do katedry wprowadzony został drugi krzyż i ikona - repliki tych ze ŚDM. Znajdą one swoje miejsce w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej w Radomiu.

Radio Plus Radom


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl