Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

25/06/2018 13:55
Dziękowali za 25 lat kapłaństwa

W dzień odpustu parafialnego, o godz. 18:00 została odprawiona dziękczynna Eucharystia księży jubilatów, którzy przed 25 laty razem z ks. proboszczem Mirosławem Nowakiem przyjęli święcenia kapłańskie.


- Chciałbym podziękować wszystkim kapłanom, którzy dziś zgromadzili się na tym dziękczynieniu, aby razem ze mną świętować jubileusz. Dziękują kapłanom z roku za obecność, modlitwę, wspieranie, sprawowaną dziś wspólnie Msze św. dziękczynną. Dobrze, że jesteśmy. Przez te lata spotykaliśmy się dość często i może dlatego ta wspólnota jest taka żywa.

Dziękuję też kapłanom, którzy przez te 25 lat kapłaństwa mi towarzyszyli. Niektórzy byli na parafialnym jubileuszu, niektórzy z różnych przyczyn nie mogli przybyć. I tak dziękuję ks. inf. Stanisławowi Pinderze, mojemu pierwszemu proboszczowi ze Starachowic, obecnemu dziś ks. Stanisławowi Rożejowi, mojemu pierwszemu współwikariuszowi, od którego jak mówili, uczyłem się kapłaństwa w Starachowicach, dziękuję, że cały czas jest na tej kapłańskiej drodze. Dziękuję mojemu ojcu duchownemu, Ojcu opatowi Eugeniuszowi Augustynowi. Obecnemu dziś mojemu przyjacielowi ks. Sławomirowi Adamczykowi, z którym wspólnie przez wiele lat pielgrzymowaliśmy, omawialiśmy wiele spraw. Nie są dziś obecni księża profesorowie z UKSW, ale im również dziękuję.

Jest wśród nas ks. Mateusz Nowak, którego uczyłem w Budowalnce, to taki namacalny owoc moje posługi katechetycznej. Nade wszystko dziękuję ks. dr Jackowi Kucharskiemu, który przez cały dzisiejszy dzień głosił kazania odpustowe. Dziękuję wszystkim obecnym na tej dziękczynnej Eucharystii i proszę dalej o modlitwę nie tylko za moje kapłaństwo, ale także za kapłaństwo moich kolegów - mówił ks. proboszcz Mirosław Nowak.

- Drogi księże Mirosławie, drodzy parafianie. Historia kościoła parafialnego miasta Radomia to 660 lat i z tej historii jesteście dumni. Ze wszystkich wydarzeń, osób, które ją budowały, tu modliły się. Nade wszystko ze św. Kazimierza czy Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. Jeden z nas księży jubilatów, ks. Dariusz Olender był też ochrzczony w tym kościele, także i z niego możecie być dumni. Dumni możecie być też z księdza proboszcza Mirosława, ale nade wszystko bądźcie dumni i potężni wiarą, bo dzięki temu, tu będąc obecni, modlicie się za Niego, modlicie się także wraz z nami o wytrwałość w kapłaństwie, prosząc o potrzebne nam łaski.

My stajemy w każdym miejscu, w każdym kościele z naszymi przyjaciółmi, z naszymi kolegami, którzy obchodzą jubileusz 25-lecia kapłaństwa. W porównaniu z historią Fary, to jest niewielki czas, ale w życiu człowieka to już jest znaczący czas. Serdecznie dziękujemy za tą modlitwę, za dzisiejszą obecność, przyjętą Komunię Świętą, ale też życzymy Wam i Waszemu księdzu proboszczowi Mirosławowi obfitego bożego błogosławieństwa, także tej bezkompromisowości, której wzorem może być św. Jan Chrzciciel
- powiedział na zakończenie Mszy św. ks. Szymon Pikus, dziekan rocznika 1993, obecnie wykładowca prawa kanonicznego i ekonom diecezjalny.

Księża, którzy zostali wyświęceni 25 lat temu: Marek Bartosiński, Dariusz Błesznowski, Zdzisław Bochniak, Andrzej Gozdur, Maciej Kornata, Roman Kuna, Mirosław Nowak, Wiesław Okoń, Dariusz Olender, Krzysztof Pająk, Szymon Pikus, Dariusz Sałek, Krzysztof Sieczka, Wojciech Solecki, Sławomir Spychaj, Andrzej Tuszyński, Piotr Walkiewicz, Michał Warchoł, Szymon Wikło, Stanisław Włazło.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl