Dzień imienin Proboszcza Fary

28/02/2019 11:01
Dzień imienin Proboszcza Fary

We wtorek, 26 lutego dzień imienin obchodził ks. Mirosław Nowak - proboszcz Fary. Tego dnia o godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji solenizanta.

- Drogi księże proboszczu, nasz szanowny solenizancie. W swoim imieniu, w imieniu kapłanów, sióstr zakonnych, służby liturgicznej i wszystkich zgromadzonych dziś w świątyni chcę złożyć najserdeczniejsze życzenia, życzenia właśnie takiego zaufania Panu Bogu, żebyś miał tęskność, że Pan Bóg działa w twoim życiu, zresztą my jako ci, którzy jesteśmy tu w parafii, to widzimy. Żebyś potrafił Panu Bogu też dziękować i oddawać całe swoje serce. Żebyś przylgnął do Pana Boga całym sercem, całą duszą i umysłem. Pan Bóg jest zawsze, jest tutaj i to widać po Twojej pracy w tej parafii. My, którzy tu jesteśmy, chcemy przy okazji tych imienin podziękować właśnie za Twoją pracę i zapewnić, że wspieramy Cię modlitwą. Wiadomo, że będę przychodziły też trudniejszy momenty, więc właśnie wtedy w tych trudniejszych momentach, abyś potrafił tak w całym zaufaniu, jak to dziecko w dzisiejszej Ewangelii rzucić się w ręce Jezusa, bo On zawsze przygarnia. Szczęść Boże, niech Pan Bóg Ci błogosławi, prowadzi przez kolejne dni i lata, niech Fara dalej rozwija się pięknie - powiedział składając życzenia ks. wikariusz Jarosław Kęska.

- Dziękuje bardzo za obecność i ofiarę Mszy świętej, bo bardzo sobie zawsze to cenię. Dziękuję za Mszę św., która od pierwszego rok mojego kapłaństwa zawsze jest sprawowana w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Starachowicach. Dziś ta Msza św. była sprawowana o godz. 17:00 i ona nieustannie jakość przez te lata kapłaństwa za mną idzie. Dziękuję przedstawicielom drugiej mojej parafii pw. św. Teresy na Borkach, którzy są dziś tu obecni. Dziękuję wszystkim, którzy dziś się zgromadzili w świątyni; parafianom, rodzinie różańcowej, rodzinie Radia Maryja, asyście liturgicznej, alumnowi Karolowi, scholi. Dziękuję za wszelkie modlitwy, których pewnie nawet nie znam, ale czuję tę modlitwę. Dziś czułem się tak jak w Wielki Czwartek, bo było sporo kapłanów przy ołtarzu, asysta liturgiczna, kościół też dosyć wypełniony, także to był taki Wielki Czwartek, czyli modlitwa za kapłanów. Dziękuję właśnie kapłanom, że są, bo wiecie, że jacy są współpracownicy, tak proboszcz na tym wychodzi. Dziękuję, że mnie wspomagają. Te słowa z dzisiejszego Psalmu: "Zaufaj Panu a On będzie działał" sprawdzają się i wiele razy sprawdziły się w moim życiu, dlatego zachęcam, abyście także i Wy te słowa ponieśli ze sobą. Raz jeszcze za wszystko dziękuję - powiedział na koniec ks. proboszcz Mirosław Nowak.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl