Dzień modlitwy za kapłanów

04/08/2018 13:33
Dzień modlitwy za kapłanów

4 sierpnia w liturgii Kościoła wspominamy św. Jana Marię Vianneya patrona wszystkich kapłanów, zwłaszcza proboszczów. Modlitewną pamięcią otaczamy naszego proboszcza, ks. Mirosława Nowaka.


Przez wstawiennictwo Świętego proboszcza z Ars św. Jana Marii Vianneya dziękujemy Panu Bogu za dar Kapłanów i modlimy się w intencji naszych duszpasterzy, ks. proboszcza Mirosława, ks. Jarosława, ks. Przemysława, a także w intencji alumna Karola, który przygotowuje się do kapłaństwa i ukończył IV rok formacji seminaryjnej.

***
Święty Janie Mario Vianneyu z podziwem wspominamy twoje oderwanie się od rzeczy doczesnych, głęboką pokorę i akceptację upokorzeń; twoje męstwo w przeciwnościach i atakach szatana; twoją czystość, zjednoczenie z Bogiem i miłość do Eucharystii; twoje współczucie dla wszystkich ludzi, zwłaszcza dla chorych, ubogich i grzeszników. Przyjdź z pomocą kapłanom z naszej parafii w dążeniu do nabycia tych cnót, którymi ty na co dzień żyłeś, tak aby mogli stać się kapłanami według Bożego Serca. Amen.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl