Ekstremalna Droga Krzyżowa

12/03/2015 17:02
Ekstremalna Droga Krzyżowa

27 marca po raz drugi z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Skrzyńsku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podejmij to wyzwanie i Ty, bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej narodziła się w Krakowie w 2009 r. Pomysłodawcami byli ks. Jacek Stryczek oraz wspólnota Męska Strona Rzeczywistości. Nasi diecezjanie włączyli się w tę akcję po raz pierwszy w ubiegłym roku. Wtedy podczas wędrówki z Radomia do sanktuarium MB Staroskrzyńskiej Drogę Krzyżową rozważało około 130 osób. Najstarsza miała ponad 70 lat. - W tym roku mamy dwie trasy. Obie kończą się w Skrzyńsku. Pierwsza, jak w ubiegłym roku, liczy 44 km. Druga ma 47 km, a od strony technicznej jest o wiele trudniejsza. Biegnie podmokłymi terenami, są na niej rozlewiska - wyjaśnia Mateusz Mortka, lider Rejonu Radom.

Zapisywać się można przez specjalny formularz zamieszczony na stronie EKD, który znajduje się w tym miejscu.

Rejestracja uczestników zapisanych wcześniej przez Internet jest przed Mszą św. od godziny 17.00. Msza św. rozpoczynająca Ekstremalną Drogę Krzyżową o godz. 19:00 w koście Matki Bożej Częstochowskiej na osiedlu Kaptur.

Wszystkie niezbędne i szczegółowe informacje na temat EDK można naleźć na stronie http://www.edk.org.pl.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl