Ekstremalna Droga Krzyżowa

01/03/2016 23:07
Ekstremalna Droga Krzyżowa

18 marca po raz trzeci z Radomia do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Skrzyńsku wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Podejmij to wyzwanie i Ty, bo nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie!

Idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej narodziła się w Krakowie w 2009 roku. Pomysłodawcami byli ks. Jacek Stryczek oraz wspólnota Męska Strona Rzeczywistości. Nasi diecezjanie włączyli się w tę akcję po raz pierwszy 2014 roku. Wtedy podczas wędrówki z Radomia do sanktuarium MB Staroskrzyńskiej Drogę Krzyżową rozważało około 130 osób. W ubiegłym roku w EDK wzięło udział ponad 230 osób.

Uczestnicy EDK rozważają 14 stacji męki Jezusa Chrystusa, biorą z sobą często krzyż. Czym zatem różni się ekstremalna od tradycyjnych dróg krzyżowych? To nocna droga, która przebiega właściwie w ciszy. Trzeba pokonać ponad 40 kilometrów czasem asfaltem, czasem terenami podmokłymi. Pogoda też nie musi rozpieszczać. Nie jest to także pielgrzymka z przewodnikiem. Tu każdy odpowiada za siebie, pilnuje drogi, przeżywa w samotności niedogodności. Po co tyle trudu? Warto pójść i przekonać się.

W tym roku do wyboru są trzy trasy:

- czerwona 47 km, najdłuższa (RADOM - Kierzków - Kolonia Kończyce - Podkończyce - Franciszków - Wolanów - Garno - Chronówek - Chałupki Łaziskie - Omięcin - Pogroszyn - Ryków - Żuków - Skrzynno - SKRZYŃSKO)

- niebieska 44 km (RADOM - Cerekiew - Wacławów - Bieniędzice - Krzyszkowice - Głogów - Wólka Domaniowska - Plec - Komorów - Zagórze - Romualdów - SKRZYŃSKO)

- zielona ok. 30 km (uczestnicy wyruszą z Wolanowa)

Zapisywać się można przez specjalny formularz zamieszczony na stronie EKD, który znajduje się w tym miejscu.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 18 marca Mszą św. o godz. 19:00 w koście Garnizonowym przy ul. Żeromskiego. Eucharysti przewodniczył będzie ks. bp Piotr Turzyński.

Wszystkie niezbędne i szczegółowe informacje na temat EDK można naleźć na stronie www.edk.org.pl.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl