Fara - "Cenny Zabytek Mazowsza"

30/08/2019 17:51
Fara - "Cenny Zabytek Mazowsza"

Finansowe wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego na V etap prac konserwatorsko-restauratorskich przy zabytkowych polichromiach otrzymała Fara.

30 sierpnia odbyło się wręczenie certyfikatów "Cenny Zabytek Mazowsza”. Oznaczone nim zabytki to obiekty, które otrzymały dofinansowanie z budżetu Mazowsza oraz mają wyjątkowe dla naszego regionu znaczenie historyczne, kulturalne i architektoniczne. Wysokość dofinansowania dla Fary z budżetu Mazowsza to 30 tyś. zł.

V etap prac konserwatorsko-restauratorskich, który trwa od kilku tygodni, obejmuje największe malowidło w nawie głównej oraz malowidła w Kaplicy Różańcowej. Prace konserwatorskie obejmują dezynfekcję, oczyszczenie polichromii z zabrudzeń powierzchniowych, impregnację i podklejenie tynków oraz zabezpieczenie, konsolidację i podklejenie warstwy malarskiej. W części prac restauratorskich ujęte zostaną uzupełnienie wypraw tynkowych, uzupełnienie warstwy malarskiej przedstawień figuralnych oraz scalenie kolorystyczne monochromatycznego tła ścian i sklepienia.

Certyfikat z rąk wicemarszałka Mazowsza Rafała Rajkowskiego odebrał ks. Przemysław Wójcik.


Foto: Szymon Wykrota (cozadzien.pl)


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl