Fara świątynią jubileuszową

12/12/2015 20:41
Fara świątynią jubileuszową

Ks. Biskup Henryk Tomasik ustanowił nasz kościół Farny świątynią odpustową na rozpoczęty 8 grudnia Nadzwyczajny Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

J. E. Ks. Biskup Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej Dekretem o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego w Roku Miłosierdzia z dn. 8 grudnia 2015 r. (L. dz. 1389/15) ustanowił nasz kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu świątynią odpustową na rozpoczęty nadzwyczajny jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Decyzja ta jest odpowiedzią na pragnienie Ojca Świętego Franciszka, "by w Sanktuariach, gdzie zostały otwarte Drzwi Miłosierdzia i w kościołach, które tradycyjnie są uznawane za Jubileuszowe, była możliwość uzyskania odpustu" (List Ojca Świętego Franciszka przed Jubileuszem Miłosierdzia).

Papież Franciszek określił, że aby w nadchodzącym roku uzyskać odpust zupełny, należy nawiedzić naszą świątynię, złożyć w niej wyznanie wiary i pomodlić się w intencjach, w których modli się Ojciec Święty, następnie należy odbyć w naszym kościele spowiedź, uczestniczyć we Mszy świętej i połączyć ją z "refleksją nad miłosierdziem". Szczególną okazją do rozmyślania tajemnicy Bożego miłosierdzia, będą Msze Wotywne o Miłosierdziu Bożym, które zgodnie z dekretem Księdza Biskupa odbywać się będą w każdy piątek (za wyjątkiem świąt i uroczystości) o godz. 18.00.

W każdy I piątek miesiąca odbywać się będzie także w naszym kościele w godzinach od 15:00 do 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczynająca się Koronką do Bożego Miłosierdzia, w czasie której będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl