Goście z Wilna w Farze

06/03/2017 19:43
Goście z Wilna w Farze

W niedzielę, 5 marca gościliśmy w naszej świątyni uczniów i nauczycieli z Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie. Swoim występem uświetnili Mszę św. o godz. 9:30.

Młodzi rodacy przyjechali do naszego miasta na zaproszenie prezydenta Radomia. Za organizację pobytu odpowiedzialna była Pani Małgorzata Gumińska, dyrektor Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej nr 2 w Radomiu. To właśnie w ubiegłym roku radomska poradnia na zaproszenie wileńskiego progimnazjum zorganizowała w Wilnie konferencję o wspieraniu rozwoju dzieci i młodzieży.

W ten sposób nawiązała się nić przyjaźni, która ma solidne podstawy. Pierwszym łącznikiem jest postać św. Kazimierza-Królewicza, który jest patronem nie tylko Radomia, ale również Wilna, gdzie jest pochowany. Drugim łącznikiem jest śp. ks. Bp Edward Materski, pierwszy biskup radomski, który urodził się w Wilnie.

Młodzież z Wilna w niedzielę gościła w naszej Farze i swoim występem uświetniła Mszę św. o godz. 9:30. Goście przekazali na ręce ks. proboszcza Mirosława Nowaka piękną wileńską Palmę.

Po południu w ramach tegorocznych Kazików w Resursie Obywatelskiej uczniowie z Wilna wystąpili z programem o Kaziukach Wileńskich, czyli obchodach święta patronalnego Wilna.

Zdjęcia (fot. Robert Topór)


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl