Historycy Kościoła w Farze

11/04/2015 22:08
Historycy Kościoła w Farze

Dwudniowy ogólnopolski zjazd profesorów i wykładowców historii Kościoła odbył się w Ośrodku "Emaus" w Turnie koło Białobrzegów. Historycy w ramach sesji wyjazdowej zwiedzali także naszą Farę.

Historycy Kościoła dyskutowali przed rocznicą Chrztu Polski.

Bp Jan Kopiec, przewodniczący Sekcji Nauk Historycznych Komisji Nauki Wiary przy Konferencji Episkopatu Polski przyznał, że zbliżająca się 1050. rocznica przyjęcia chrześcijaństwa na ziemiach polskich, skłania do wielu inicjatyw, pomocnych w zrozumieniu i udokumentowaniu wpływu wiary w funkcjonowanie i kształtowanie państwa polskiego. - Na temat wprowadzenia chrześcijaństwa w naszym kraju ciągle mamy pewien niedosyt. Mam tu na myśli to wszytko, co jest powiązane z rozumieniem całego tego mechanizmu. Wiemy, kiedy Polska przyjęła chrzest, ale nie znamy wszystkich uwarunkowań. Ciągle mamy dużo do zrobienia na tym polu. Liczę wciąż na efekty badań archeologicznych - powiedział bp Jan Kopiec.

W ramach przygotowania do rocznicy Chrztu Polski podczas tegorocznego zjazdu historyków Kościoła w Polsce, została przeprowadzona w szerokim aspekcie refleksja naukowa nad relacjami kościelnymi i dyplomatycznymi Polski ze Stolicą Apostolską.

W programie zjadu była również sesja wyjazdowa do Radomia połączona ze zwiedzaniem kościoła św. Wacława, św. Jana, Katedry oraz Ratusza.

Radio Plus Radom


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl