I Dziecięca Przystań Wiary

18/09/2014 22:54
I Dziecięca Przystań Wiary

W czwartek 18 września w naszym kościele odbyło się pierwsze spotkanie w ramach cyklu "Dziecięca Przystań Wiary".

Spotkania młodzieży opatrzone tytułem „Kuźnia” mają już swoja tradycję. I nic w tym dziwnego, bo odbywają się w naszej diecezji od 10 lat. W radomskiej farze zaczyna pączkować młodszy odpowiednik tych radosnych spotkań młodzieży - Dziecięca Przystań Wiary. Pierwsze takie spotkanie zbiegło się ze świętem św. Stanisława Kostki i rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył proboszcz ks. Mirosław Nowak.


Zadaniem dzieci było przyniesienie do kościoła małej poduszki. Po zakończonej Eucharystii ten atrybut okazał się niezbędny. Dzieci zostały zaproszone jak najbliżej ołtarza i tu usiadły na swoich poduszkach. - Przystań Wiary to taka inicjatywa, żeby dzieci nie spotykały się w kościele tylko podczas niedzielnej Mszy św., ale i w inne dni. Żeby mogły przy Panu Jezusie odpocząć, posiedzieć, żeby obyły się z Kościołem. Myślę, że te spotkania będą działały na wzrost wiary nie tylko u dzieci, ale i ich rodziców - powiedział ks. Nowak.


Spotkanie było pełne niespodzianek. Rozpoczął je wspólny śpiew znanej i lubianej piosenki „Święty uśmiechnięty”. Akompaniował na gitarze wikariusz ks. Piotr Nojek. Śpiewając tę piosenkę, pokazuje się różne gesty, więc dzieci bawiły się w najlepsze. Kolejną niespodzianką był wyświetlony na ekranie film animowany. Później ks. Piotr opowiedział dzieciom o ich patronie – św. Stanisławie Kostce. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą. - Cieszymy się, że tak dużo dzieci przyjęło zaproszenie i uczestniczyło w tym spotkaniu. Już zapraszamy na kolejne za miesiąc - powiedział wikariusz ks. Sebastian Kijak.

źródło: Gość Niedzielny, Krystyna Piotrowska
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl