I Komunia Święta

13/05/2018 15:09
I Komunia Święta

W niedzielę, 13 maja w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 57 dzieci z klas III przystąpiło do I Komunii Świętej. Dzień wcześniej po raz pierwszy otrzymały rozgrzeszenie w sakramencie pokuty.


- To piękny i wyjątkowy dzień. Dzisiaj Jezus chce powierzyć wam siebie pod postacią Chleba po raz pierwszy. W każdej Mszy św. mówi do każdego z nas: „Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje”, tak bardzo was kocham, daję wam się cały do dyspozycji, chce z wami być. Pan Jezus nie chce być zamknięty w tabernakulum, ale kochany, kochany w naszych sercach. W każdej Eucharystii mówi: choć, bierz, jedz, daję Ci moje Ciało, bo cię kocham i nie wyobrażam sobie życia bez ciebie. Jezus mówi jestem z wami i dla was.

Od dzisiaj także wy kochane dzieci możecie w pełni korzystać z tego zdroju łaski, z Eucharystii. Powiedzcie dzisiaj Jezusowi: Kocham Cię i nie wyobrażam sobie życia bez Ciebie. Od dzisiejszego dnia chcę Cię kochać więcej, bardziej, mocniej - mówił w homilii ks. proboszcz Mirosław Nowak.

- Ważne jest, żeby także nasze serca były otwarte na boże dary. Wczoraj otrzymałyście od Boga nieskończony dar miłosierdzia, a w dniu dzisiejszym drogie dzieci Pan Bóg zaprasza was do szczególnej miłości. Pozwala się cieszyć największym skarbem, jaki jest osiągalny na ziemi, Komunią Świętą, samym prawdziwym Panem Jezusem. Przyjmujcie Ją zawsze z miłością. A tą pierwszą przyjmujecie w uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. To nie przypadek, bo Komunia Święta to jest taki kawałek nieba na ziemi, bo niebo jest tam, gdzie jest się blisko Pana Boga. Niech każdy dzień przybliża nas do nieba - mówił ks. proboszcz.

Na koniec homili, ks. Mirosław zwrócił się nie tylko do rodziców, ale do wszystkich obecnych w świątyni w tym wyjątkowym dniu, mówiąc.

- Uczniowie Jezusa, kiedy zeszli z góry po Wniebowstąpieniu poszli na cały świat. My też po każdej Eucharystii idziemy do naszych domów, by przychylać nieba sobie i innym. Przychylać nieba szczególnie tym dzieciom, które w dniu dzisiejszym po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą. Drodzy rodzice, rodzice chrzestni, rodzino, bliscy, przyjaciele i wszyscy tu obecni. Tak, my wszyscy tu obecni mamy przychylać nieba tym dzieciom, a nie je zasłać, odpychać od nieba, zniechęcać do nieba własnym życiem, dalekim od Boga i Jego przykazań. Tak, my wszyscy tu obecni mamy przychylać nieba tym dzieciom swoim życiem wiary, codzienną modlitwą, niedzielną i świąteczną Mszą świętą, częstą spowiedzią i Komunią Świętą. Tak, my wszyscy tu obecni mamy przychylać nieba tym dzieciom przez poświęcony im czas, miłość wymagającą, przebaczającą i ofiarną, dawaniem pięknego przykładu do naśladowania, a nie tylko spełniania ich zachcianek. Tak, droga do nieba tych dzieci jest w waszych rękach. Dzisiaj otrzymują pokarm na drogę do nieba, Komunię Świętą. Nie pozwólcie im na tej drodze zagubić się i zasłabnąć.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl