I Komunia Święta

10/05/2015 13:19
I Komunia Święta

W niedzielę, 10 maja w naszej świątyni miała miejsce Uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa przyjęło 49 dzieci z klas III z naszej parafii.

Dzień wcześniej dzieci przystąpiły do I Spowiedzi Świętej.

"Oto jest dzień, który dał nam Pan. Weselmy się i radujmy się w nim". W czasie wielkanocnym często słyszymy te słowa, ale dziś naprawdę jest to dzień wyjątkowy na który długo czekaliśmy i do którego wszyscy się przygotowywali
- powiedział na rozpoczęci homilii ks. Proboszcz Mirosław Nowak.

W naszym życiu jest tak, że Bóg stopniowo odsłania nam swoją miłość. Dzisiaj mam ze sobą klucze od naszej świątyni. Te klucze symbolizując nam otwarcie, które w momencie chrztu stało się waszym udziałem, dołączyliście do wspólnoty Kościoła, do wspólnoty dzieci Bożych i od tego momentu tak jak nauczyliśmy się, mówimy do Boga - Ojcze Nasz, Tatusiu Kochany. To wielki zaszczyt i wyróżnienie nazywać Boga swoim Ojcem i być jego ukochanym dzieckiem, ale to jeszcze za mało. Wczoraj Jezus otworzył przed wami w sakramencie pokuty drzwi swojego miłosierdzia i wręczył każdemu klucz do swojego serca, aby często przychodzić i oczyszczać się z grzechu.

Dzisiaj Pan Bóg otwiera przed wami kolejne drzwi. Mam tu kolejny kluczyk, kluczyk od naszego tabernakulum. Pan Jezus otwiera dziś drzwi tabernakulum dla was. Co więcej, te drzwi od dnia dzisiejszego będą dla was już otwarte. Dostąpicie wielkiego zaszczytu, po raz pierwszy przyjmiecie Jezusa w Komunii Św. i to przyjmiecie w sposób niezwykły, przyjmiecie pod postacią chleba i wina. To ta pełna miłość Jezusa, która się na was otwiera - mówił w homilii ks. Proboszcz.

My wszyscy wspierajmy te dzieci przykładem miłości Boga przejawiającej się korzystaniem z sakramentów do których przed laty zostaliśmy dopuszczeni. Dajmy przykład pięknego życia pełnego miłości i dobroci. To będzie świadectwem, że żyje w nas Chrystus, którego w Komunii Św. przyjmujemy. Jeszcze raz zadziwmy się Bożą miłością, która przychodzi dzisiaj do nas w Eucharystii i na nowo pozwólmy się porwać tej miłości. I tak po ludzku, zatęsknijmy za nią - zakończył celebrujący Eucharystię ks. Mirosław.

Zdjęcia z I Komunii Świętej znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl