I Komunia Święta

14/05/2017 16:01
I Komunia Święta

W niedzielę, 14 maja 42 dzieci z klas III z naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 11:00 po raz pierwszy przyjęło do swojego serca Pana Jezusa. Dzień wcześniej dzieci przystąpiły do I Spowiedzi Świętej.


- Dzień I Komunii Świętej to piękny i wyjątkowy dzień. Do dzisiejszego dnia trwały długie przygotowania; lekcje religii w szkole, wspólna modlitwa w domu rodzinnym, niedzielne msze św. w kościele i te pamiętne w kaplicy, gdzie uczyliśmy się na nowo liturgii mszy św., liczne nabożeństwa, spotkania, próby, a wczoraj otrzymałyście dar Bożego Miłosierdzia i przebaczenia. Te wszystkie przygotowania miały jeden cel. Dzisiaj Jezus chce powierzyć wam siebie pod postacią Chleba po raz pierwszy. Dzieje się to w szczególnym roku. Wczoraj minęło 100 lat od objawień w Fatimie. Bóg wybrał trójkę dzieci; Hiacyntę, Łucję i Franciszka aby objawić im tajemnicę - powiedział na rozpoczęcie homilii ks. proboszcz Mirosław Nowak.

Ks. proboszcz w homilii przywołał trzy spotkania dzieci fatimskich z Aniołem, który miały je przygotować na spotkanie z Matką Bożą. - Was Pan Bóg też przygotowuje do wielkich rzeczy, dlatego te słowa dzisiaj wybrzmiewają. Drogie dzieci, niech wasza modlitwa będzie w skupieniu, nie spieszcie się, spokojnie z wiarą wypowiadajcie każde słowo by w ten sposób oddać cześć Bogu. To najlepsze przygotowanie do życia z Nim. Kochane dzieci, druga wskazówka. Wasza modlitwa ma być ukierunkowana dla Pana Boga, a może właśnie wtedy kiedy się nie chce i ona kosztuje, to więcej łaski na was czeka.

Drogie dzieci, oto dla was dzisiaj najpiękniejsza chwila ludzkiego istnienia. Wraz z Komunią Świętą Jezus daje wam dzisiaj całego siebie, tzn. daje wam miłość, pokój radość, dobroć, wszystko co potrzebne jest do dobrego życia, składa całego siebie w waszym sercu.

Przyniesienie dzieciom fatimskim Komunii Świętej to był znak, że nic nie jest możliwe w świecie bez komunii z Bogiem. Niech to będzie dla nas znak. Nic nie jest możliwe. Nie jest możliwe spotkanie z Bogiem bez Komunii Świętej, ta Komunia Święta wyzwala. Komunia z Bogiem pozwala Go poznać, że Bóg jest Bogiem, który ma serce i kocha każdego człowieka. Nie jest Bogiem obojętnym, nie jest Bogiem, który gdzieś od nas odchodzi, nie jest Bogiem, któremu wszystko jedno co się ze mną dzieje. Bóg mnie kocha, Bóg jest miłością. Taki się nam objawił, jemu zależy na człowieku. Trzeba Jezusowi na tą miłość odpowiadać. Mówcie często Jezusowi "Kocham Ciebie Jezu". Drogie dzieci Pan Jezus przychodzi dzisiaj do was. Myślę, że tak jak te dzieci fatimskie bardzo Go kochacie, ale trzeba abyście Mu często o tym mówiły.

Na koniec ks. Mirosław Nowak zwrócił się do rodziców. - Drodzy rodzicie, Kościół powierza dzisiaj waszym dzieciom największy skarb - Eucharystię. Kościół dzisiaj wskazuje Wam Jezusa, który jest drogą, która prowadzi do każdego szczęścia i miłości, ale to od was zależy czy dzieci pójdą tą drogą. To od was zależy czy te dzieci gdzieś w życiu nie pobłądzą. To od was i od waszego życia i postępowania zależy czy te dzieci się gdzieś nie zagubią. Prowadźcie je więc drogą wiary, z Jezusem do Boga, bo jest to jedyna droga.

Zdjęcia



















statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl