I Komunia Święta w Farze

12/05/2019 22:03
I Komunia Święta w Farze

W niedzielę Dobrego Pasterza miała miejsce w Farze uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęło 27 dzieci z klas III PSP nr 7.


- Dzień I Komunii Świętej to piękny dzień. Po długich przygotowaniach nadszedł dzień I Komunii Świętej. Cieszą się dzieci, dumni są rodzice. Spotkanie z Panem Jezusem w I Komunii Świętej jest jednym z najpiękniejszych dni w życiu. Wasze piękne stroje przypominają o białej szacie, którą otrzymałyście na Chrzcie Świętym i są znakiem waszego czystego serca, które w dniu wczorajszym przez sakrament pokuty i pojednania otrzymały dar Jego miłosierdzia i przebaczenia. W dniu dzisiejszym następuje ciąg dalszy przyjaźni z Panem Jezusem. Gdy podczas tej Mszy św. kapłan wypowie słowa: "Ciało Chrystusa" każde dziecko odpowie z wiarą: "Amen", tzn. wierzę, przyjmuję Cię Chryste do moje życia. Eucharystia jest wielką tajemnicą naszej wiary, jest wielkim darem naszego Pana - powiedział na rozpoczęcie homilii ks. Mirosław Nowak.

Dalej probosz Fary mówił: - Drogie dzieci, wraz z Komunią Świętą Jezus daje wam dzisiaj całego siebie, tzn. daje wam miłość, pokój, radość, dobroć, miłosierdzie, wszystko, co potrzebne jest do dobrego życia i składa całego siebie w wasze serca. Co to znaczy, że Jezus jest Dobrym  Pasterzem? Tzn., że wyrusza na poszukiwanie zagubionej owcy, zna swoje owce po imieniu, oddaje za nas swoje życie, Jego nauka jest drogą, która prowadzi do życia, ocala nas od nieprzyjaciół. Przygotowując nam stół swojego Ciała i Krwi, czeka na nas z ucztą w niebie.  Nic nie może mnie wyrwać z objęć Dobrego Pasterza, tylko ja sam mogę odejść.

Na koniec zwrócił się nie tylko do rodziców, ale do wszystkich obecnych w świątyni w tym wyjątkowym dniu. - Znacie te dzieci, znacie życie. Nie pozwólcie, aby wasze życie i postępowanie wyrwało te dzieci z rąk Boga. Pozwólcie im każdej niedzieli karmić się tym chlebem życia, który dziś po raz pierwszy przyjmą. Bądźcie dla nich świadkami wiary w Jezusa Chrystusa, abyście nigdy nie zagłuszyli głosu Dobrego Pasterza, który swoją łaską może sprawić, że te dzieci jak słyszeliśmy w drugim czytaniu: « Nie będą już łaknąć ani nie będą już pragnąć, i nie porazi ich słońce ani żaden upał, bo paść ich będzie Baranek, który jest pośrodku tronu, i poprowadzi ich do źródeł wód życia» (Ap 7,16-17).

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl