I Komunia Święta w Farze

30/08/2020 17:32
I Komunia Święta w Farze

W ostatnią niedzielę sierpnia miała miejsce w Farze uroczystość I Komunii Świętej. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca przyjęło 28 dzieci z klas III PSP nr 7.

Dzień wcześniej dzieci odnowiły przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiły po raz pierwszy do spowiedzi świętej.

- Gromadzimy się razem na Eucharystii, tworzymy wielką wspólnotę wierzących w Pana Jezusa. Wszyscy tu zgromadzeni stajemy przy ołtarzu Jezusa na, którym to przyniesiony przez dzieci chleba stanie się Ciałem Chrystusa i ofiarowane wino przemieni się w Jego Krew. To stanowi o wyjątkowości tego spotkania, ale dziś jest jeszcze coś bardziej istotnego. Bo te dzieci po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą, czyli Ciało i Krewa Pana Jezusa. Drogie dzieci, staniecie się dziś żywymi monstrancjami, by zanieść miłość Pana Boga wszystkim ludziom, których spotkanie na waszych drogach życia - powiedział na rozpoczęcie homilii ks. Mirosław Nowak.

Dalej proboszcz Fary mówił: - W ostatnich miesiącach dostęp do Eucharystii był z różnych względów ograniczony. Wiele osób bardzo boleśnie odczuło ten niezwykły post od Eucharystii, głód, tęsknotę za Nią. I Wy też tęskniłyście przez parę miesięcy za tym spotkaniem z Jezusem. Nie mogłyście doczekać się tej chwili. I oto dziś staje się to waszym udziałem.

Na koniec zwrócił się do rodziców: - Drodzy rodzice podejmujcie nadal trud wychowania tych dzieci. Pilnujcie, abyście Wy sami i wasze dzieci zachowały czyste serca i duszy nie zatraciły. Myślcie ciągle po Bożemu, nie tylko po ludzku. Pomoże Wam w tym wspólne przeżywanie Eucharystii i Boża łaska.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl