I rocznica śmierci ks. prałata Kuli

04/08/2017 13:14
I rocznica śmierci ks. prałata Kuli

W piątek, 4 sierpnia obchodziliśmy pierwszą rocznicę śmierci ks. prał. Stanisława Kuli, proboszcza naszej parafii w latach 2001-2012. O godz. 18:00 w naszej świątyni została odprawiona Msza św. w Jego intencji.


Dzień wcześniej, w czwartek 3 sierpnia w rodzinnej miejscowości ks. Stanisława Kuli - Niedziałkach, również sprawowana była Msza św. w Jego intencji. O życie wieczne modliła się rodzina, znajomi, mieszkańcy wsi. Obecni byli także przedstawiciele naszej parafii. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Eugeniusz Frączyk, kolega ks. Kuli.

Ks. prał. Stanisław Kula zmarł przed rokiem w przeddzień swoich 80-tych urodzin, w dzień, w którym Kościół wspomina św. Jana Marię Vianneya patrona wszystkich kapłanów, a zwłaszcza proboszczów.

"Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie..."


Trumna z ciałem ks. prał. Stanisława Kuli spoczywa w rodzinnym grobowcu na starym cmenatrzu w Połańcustatystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl