Imieniny i pożegnanie ks. Piotra

29/06/2015 22:34
Imieniny i pożegnanie ks. Piotra

W poniedziałek, 29 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia swoje imienieny obchodził ks. Piotr Nojek, który oficjalnie pożegnał się z naszą wspólnotą parafianlną.


- Dzisiaj w sposób szczególny chcemy dziękować za współczesnego apostoła - ks. Piotra Nojka, który obchodzi dzień swoich imienin i który przez dwa lata pracował w naszej wspólnocie parafialnej. Dziś w jakiś sposób go żegnamy i pragniemy tą Eucharystią podziękować za jego posługę w naszej świątyni, aby Pan pomnażał wszelkie łaski w jego dalszej służbie tej kapłańskiej i tej  naukowej - powiedział na rozpoczęcie Mszy św. ks. proboszcz Mirosław Nowak.

- Nie tylko św. Piotra i Pawła Pan Bóg zaskakuje, ale każdego powołanego i muszę powiedzieć, że jeszcze nie raz Cię zaskoczy. Tak jak mówiliśmy w czasie dzisiejszej liturgii, że cokolwiek robisz - czy to jako kapłan czy student, żebyś wiedział, że służysz Bogu żywemu. A Pan Bóg niech Ci daje cierpliwość, mądrość, roztropność, która jest potrzebna do tego, aby być jak św. Piotr i Paweł współczesnym apostołem. Niech pomnaża twoje zdolności, łaskę, niech stawia dobrych i życzliwych ludzi którzy Ci pomogą. I od czasu do czasu niech pozwoli Ci odczuć, że są ludzie którzy na Ciebie czekają - dodał na zakończenie ks. proboszcz.

Ks. Piotr żegnając się i dziękując wszystkim za wszystko powiedział: - Pragnę podziękować za te dwa lata, które tutaj spędziłem, bo był to naprawdę piękny czas. Czas także mojego dojrzewania w życiu kapłańskim. Każdy zawsze najwięcej wspomina swoją pierwszą parafię, ale ja i tę parafię, drugą moją parafię zachowam głęboko w sercu. Wielki dzięki Wam drodzy parafianie i goście za te wspólne dwa lata kroczenia do Pana Boga. Proszę Was o modlitwę w mojej intencji, bo ta modlitwa się przyda. Ja obiecuję, że o Was nie zapomnę i będę się w Waszej intencji modlił. Jeżeli tylko Pan Bóg pozwoli i drogi będą gdzieś przez Radom prowadzić - a będą, to myślę, że nie raz jeszcze się spotkamy. Jeszcze raz wielkie, wielkie dzięki za wszelkie dobro.

Zdjęcia z Mszy imieninowej i pożegnania ks. Piotr Nojka znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl