Imieniny ks. Sebastiana Kijaka

20/01/2015 19:58
Imieniny ks. Sebastiana Kijaka

We wtorek, 20 stycznia imieniny obchodził ks. Sebastian Kijak, wikariusz naszej parafii. Z tej racji o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. w jego intencji.- Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim za obecność. Dziękuję ks. Proboszczowi za sprawowaną mszę św. w mojej intencji i za to, że jest takim moim przewodnikiem w dążeniu i do świętości i do patrzenia oczyma wiary, ale jeszcze tym bardziej, że musze nadążać za księdzem proboszczem za wszystkim... Dziękuję za otwarte serce i niezwykłą życzliwość, którą od samego początku przybycia tu do parafii mnie obdarza. Dziękuję również ks. Piotrowi, który wprowadzał mnie w parafię i obowiązki.

Dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza, Ministrantom, którzy są takim moim oczkiem w głowie, dlatego że po nich widać niezwykłą jakość parafii... To co już widać to jest to duży przeskok, a czekają ich jeszcze duże zmiany. Dziękuję scholii za dzisiejszy śpiew, Kółkom Żywego Różańca za zamówioną mszę św. i bycie tutaj razem ze mną, grupie pielgrzymkowej, ale także siostrą zakonnym, które mnie wspierają zwłaszcza siostrze Gracjanie, która jest taką moją opoką w zakrystii pod każdym względem. Dziękuję Pani Małgosi i klerykowi Karolowi, który urwał się z seminarium na dzisiejszą mszę św. Dziękuję także przyjaciołom z mojej poprzedniej parafii za dzisiejsze przybycie tu i teraz.

Wszystkim za wszystko dziękuję i proszę o modlitwę, bo dla kapłana modlitwa jest najważniejsza. Co do uśmiechów i życzliwości to też ważne, ale ważniejsza jest zawsze modlitwa i by moje ręce kapłańskie były jak ręce Mojżesza, czyli ciągle w górze i ciągle błagały o łaskę - powiedział ks. Sebastian podczas mszy św. dziękując za modlitwę i życzenia wszystkim tym, którzy we wtorkowy wieczór przybyli do naszj świątyni.

Ks. Sebastian pracuje w naszej wspólnocie parafialnej od lipca 2014 roku. Jest opiekunem ministrantów, moderatorem Oazy Rodzin oraz przewodnikiem pielgrzymkowej grupy nr. 1, która w sierpniu pieszo zmierza na Jasną Górę.

Ks. Sebastian Kijak pochodzi z parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu, święcenia kapłańskie przyjął w 2003 roku. W latach 2003-2006 pracował w parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzebiu, w latach 2006-2008 w parafii św. Trójcy w Białobrzegach a przez ostatnie sześć lat w parafii św. Jadwigi Śląskiej w Odrzywole.

Zdjęcia z mszy imieninowej ks. Sebastiana można zobaczyć w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl