Imieniny księży Mirosławów

26/02/2018 21:45
Imieniny księży Mirosławów

W poniedziałek, 26 lutego dzień swoich imienin obchodzili ks. proboszcz Mirosław Nowak i ks. kapelan Mirosław Bandos. O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w ich intencji.


- Księże proboszczu, chciałbym być wyrazicielem nas wszystkich zgromadzonych dziś w świątyni na tej Eucharystii. Pragniemy życzyć Ci Bożego Błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, opieki patrona naszej parafii, św. Jana Chrzciciela, aby wspierał Cię w podejmowaniu różnych inicjatyw, zadań, remontów. Wszyscy wiemy, ile wkładasz serca by nasza świątynia piękniała, jaśniała, aby odzyskała swój blask. Dziękujemy Ci za twoje starania, za nieprzespane noce, za to, że chcesz, by Fara jaśniała jak kiedyś swoim blaskiem. Prosimy też o modlitwę za nas, bo potrzebujemy też tej kapłańskiej modlitwy - powiedział, składając życzenia ks. wikariusz Przemysław Wójcik.

- Czcigodny księże kanoniku Mirosławie, diecezjalny kapelanie wszystkich chorych, amazonek, kapelanie naszego szpitala, w którym posługujesz od 21. lat. W imieniu personelu naszego szpitala miejskiego, w imieniu własnym i wszystkich księży kapelanów naszej diecezji życzmy Ci, byś z Bożą siłą, Bożym miłosierdziem i delikatnością zawsze służył chorym, a przez to także samemu Panu Jezusowi - powiedział składając życzenia ks. kapelan Grzegorz Wójcik.

- Bardzo dziękuję za pamięć, obecność i modlitwę. Zawsze bardzo cenię sobie tę Mszę świętą tu sprawowaną, ale także tę, która o godz. 17:00 była sprawowana w mojej pierwszej parafii w Starachowicach. Bóg zapłać, bo ta modlitwa daje siłę i motywację do tego, by wam służyć. Dziękuję, że jesteście. Nie chciałbym nikogo pominąć, dlatego wszystkim za wszystko dziękuję, tak jak tu jesteście według różnych grup, wspólnot, stanów. Niech Pan Bóg będzie waszą nagrodą za to wszystko dobro, które czynicie dla nas kapłanów - powiedział, dziękując za modlitwę i życzenia ks. proboszcz Mirosław Nowak.

Ks. kapelan Mirosław Bandos, dołączając się do podziękowań i życzeń powiedział: - Żal odchodzić - nawiązując do słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział, żegnając się z Ojczyzną.

Zdjęcia


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl