Inauguracja nowego roku

08/10/2017 16:05
Inauguracja nowego roku

W niedzielę, 8 października w czasie Mszy św. o godz. 11:00 miało miejsce poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz inauguracja nowego roku Uniwersytetu Biblijnego dla Dzieci.


Rok akademicki 2017/2018 rozpoczęło dziesięcioro młodych studentów. Przez trzy lata będą poznawać budowę i układ Pisma Świętego, pogłębiać swoją wiedzę o Bogu i odkrywać zbawcze orędzie zawarte w Biblii.

Studenci z rąk wykładowców, Pani Dyrektor Katarzyny Gruszki, Pani katechetki Lidii Szymańskiej, ks. proboszcza Mirosława Nowaka oraz moderatora diecezjalnego Dzieła Biblijne i jednocześnie rektora dziecięcej uczelni, ks. dr Jacka Kucharskiego otrzymało indeksy oraz księgę Pisma Świętego. To już szósty rok działalności uniwerystetu przy PSP nr 7 oraz naszej parafii.

Dziś miało miejsce także poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii świętej. W kazaniu do dzieci, ks. Przemysław Wójcik mówił, że dla św. Jana Pawła II za którego cały kościół w Polsce dziś dziękował, modlitwa różańcowa była jego umiłowaną modlitwą. Często nazywano Go papieżem różańca świętego.

- Chciałbym, żebyście wzięły sobie do serca słowa św. Jana Pawła II, że różaniec jest jego umiłowaną modlitwą. Wystarczy znać dwie modlitwy, Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo by odmawiać różaniec.  Zachęcam was do tego byście jak najczęściej przychodziły ma nabożeństwo różańcowe w miesiącu październiku i żebyście pokochały różaniec tak, jak umiłował go nasz rodak, św. Jan Paweł II - mówił ks. Przemysław.

Zdjęciastatystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl