Koncert "Trio Cantabile"

07/01/2018 22:06
Koncert "Trio Cantabile"

Na zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego, z koncertem kolęd niezwykłych wystąpił w naszej świątyni zespół "Trio Cantabile" z Lublina.

W niedzielny wieczór zespół wykonał najpierw 13 kolęd autorskich Rudolfa Steinera: "W Betlejem, jak wiecie", "Dzwonią dzwoneczki",  "Mleczna Grota", "O obrotach ciał niebieskich", "Na sklepieniu nieba", "Opłatek wigilijny", "Uśmiechnij się do mnie", "Jutrzenka", "Dzieje świata", "Kolędnicy", "Pastorałka", "Mędrcy ze wschodu", "Wielki Gość", a następnie, w czasie wieczornej Mszy św. 3 kolędy tradycyjne: "Zaśnij, Dziecino", "Śliczna Panienka", "O gwiazdeczko".

"Trio Cantabile", to powstała w październiku 2014 roku grupa artystów mieszkających i pracujących w Lublinie. W Farze wystąpili w składzie: Barbara Brzozowska, śpiewaczka, na co dzień organista Bazyliki oo. Dominikanów na lubelskim Starym Mieście, pochodzący z Krakowa pianista i kompozytor, wieloletni organista Archikatedry Lubelskiej, Rudolf Steiner oraz grająca w Filharmonii Lubelskiej skrzypaczka Natalia Kozub.

Zdjęciastatystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl