Koniec roku 2015

31/12/2015 20:11
Koniec roku 2015

W ostatni dzień roku kalendarzowego pod przewodnictwem ks. Proboszcza o godz. 18:00 została odprawiona Msza św. z modlitwami przebłagalnych suplikacji oraz dziękczynnym "Te Deum".


- Kończy się dzisiaj Rok Pański 2015. Lata kalendarza odmierzają nasze życie doczesne, ale także jednocześnie zbliżają nas do życia w wieczności. Gromadzimy się dzisiaj dlatego przy ołtarzu pańskim aby złożyć naszemu najlepszemu Ojcu w niebie jedyną ofiarę dziękczynną za wszystkie dobrodziejstwa minionego roku. Pragniemy dziękować za wszystkie zbawcze wydarzenia w naszej wspólnocie parafialnej, w naszej rodzinie i naszym życiu. W dzisiejszy wieczór pragniemy również uświadomić sobie co miniony rok wniósł w nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne i religijne. Zauważmy także iż przeżyte dni odchodzącego roku nie były wolne od naszych większych lub mniejszych win czy zaniedbań, dlatego w tej Mszy świętej pragniemy także przeprosić Boga - powiedział na początku Eucharystii ks. Mirosław Nowak.

- Oby w nadchodzącym roku największym wydarzeniem i największym szczęściem naszego życia było spotkanie z Jezusem Chrystusem - powiedział kończąc homilię ks. Proboszcz.

Na zakończenie liturgii po uroczystym odśpiewaniu "Ciebie, Boga wysławiamy" ks. Proboszcz udzielił wszystkim zebranym w świątyni błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.


Te Deum laudamus - Fara Radom, 31 grudnia 2015 r.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl