Mikołajkowa Przystań Wiary

12/12/2014 23:08
Mikołajkowa Przystań Wiary

W sobotę, 6 grudnia w naszym kościele odbyło się kolejne, czwarte już spotkanie w ramach Dziecięcej Przystani Wiary. Tym razem na dzieci czekała niespodzianka w osobie... św. Mikołaja.Ponieważ Adwent jest czasem radosnego oczekiwania, organizatorzy postawili właśnie tym razem na śpiew, taniec i krótką konferencję. Dzieci bardzo szybko złapały rytm i próbując swoich sił niczym w talent show przy akompaniamencie ks. Piotra zaprezentowały swój kunszt piosenkarski."Gwiazdami" wieczoru okazali się nasi kandydaci na ministrantów, którzy wygrali rywalizację na głosy.

Po radosnym śpiewaniu przyszedł czas na zamyślenie nad Ewangelią. Konferencję wygłosił ks. Sebastian ukazując życie bohaterki adwentowych Rorat w naszej Farze czyli św. Teresy z Avila.

Z racji, że spotkanie miało miejsce 6 grudnia, to nie mogło zabraknąć św. Mikołaja, który spokojnym krokiem przemaszerował przez kościół by dotrzeć do prezbiterium. Tu obok prezentów, dzieci mogły zadawać pytania Mikołajowi.

Błogosławieństwo było ostatnim akcentem spotkania w Przystani. Następne spotkanie dopiero po feriach zimowych czyli w lutym, ale już dzisiaj serdecznie na nie zapraszamy.
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl