Młodzieżowe rekolekcje za nami

15/03/2015 00:47
Młodzieżowe rekolekcje za nami

Zakończyły się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Dziękujemy wszystkim którzy zaangażowali się w rekolekcje dla młodzieży naszej parafii.

Na terenie naszej parafii znajdują się dwa Licea Ogólnokształcące, I LO im. Mikołaja Kopernika oraz VI LO im. Jana Kochanowskiego. Przez trzy dni młodzież zamiast zajęć szkolnych uczestniczyła w rekolekcjach, które miały różną formę. Były te tradycyjne z cyklem nauk rekolekcjonisty, ale były też bez żadnej nauki.

Młodzież z I LO gdzie katechezy uczą dwaj nasi księża wikariusze ks. Sebastian i ks. Piotr, miała m.in. spotkanie z wolontariuszami z radomskiego Hospicjum, w MDK został wystawiony "ALCHEMIK", a w kinie Helios odbyła się projekcja filmu "Bóg nie umarł".


I LO im. Mikołaja Kopernika

Rekolekcje dla młodzieży z VI LO poprowadził ks. Witold Gawlik wraz ze Wspólnotą Przymierza "Mamre" z parafii św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu. Odbyło się m.in. spotkanie dotyczące przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie.


IV LO im. Jana Kochanowskiego

Wiele ciekawego działo się również w Zespole Szkół Budowlanych, gdzie katechezy uczy ks. proboszcz Mirosław Nowak. Tam spotkania z młodzieżą prowadził ks. Piotr Woszczyk COr, który w tym roku głosi kazania pasyjne na Gorzkich Żalach w naszej Farze. Jednym z punktów rekolekcji był koncert zespołu rock'owego POROZUMIENIE pt. "Ukaż mi Panie swą twarz...". Muzycy podzielili się również swoim świadectwem.


ZSB Budowalnych

Rekolekcje zakończyła wspólna Msza św. w radomskiej Katedrze, którą celebrował ks. bp Henryk Tomasik.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl