Modlitwa o kanonizację

29/01/2015 15:50
Modlitwa o kanonizację

W piątek, 30 stycznia obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie Błogosławionego Księdza Bronisława Markiewicza. Tego dnia modliliśmy się o jego kanonizację.

Ks. Bronisław Markiewicz jest założycielem Zgromadzenia: Księży Michalitów i Sióstr Michalitek, które pracują w naszej parafii. 19 czerwca 2006 roku ks. Markiewicz został beatyfikowany w Warszawie przez delegata papieskiego, kard. Józefa Glempa.

Siostry Michalitki posługują w naszej parafii m.in. w zakrystii jak również prowadzą Katolicką Świetlicę Profilaktyczno - Wychowawczą ORATORIUM. Placówka jest kontynuacją dzieła wychowawczego Błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza i powstała z potrzeby pomocy dzieciom i młodzieży głównie z terenu parafii farnej.

Więcej informacji na temat świetlicy Oratorium można na stronie internetowej www.radom.michalitki.pl


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl