Modlitwa o zdrowie dla abp. Zimowskiego

10/01/2015 15:46
Modlitwa o zdrowie dla abp. Zimowskiego

Od kilku dni docierają do nas informacje o pogarszającym się stanie zdrowia poprzedniego pasterza naszej diecezji, ks. Abp. Zygmunta Zimowskiego.

W sobotę 10 stycznia w czasie porannej mszy św. w kapilicy Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu modlono się w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego.

Informacje o stanie zdrowie biskupa-seniora przekazał bp Henryk Tomasik. - Abp Zygmunt Zimowski przeszedł dwie operacje w warszawskiej klinice. W tej chwili organizm jest bardzo osłabiony. Ksiądz arcybiskup przebywa na oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Polecamy jego osobę dobremu Bogu. - powiedział bp Tomasik, a przed błogosławieństwem dodał: - Stan księdza arcybiskupa jest bardzo poważny, dlatego bardzo proszę także o prywatną modlitwę w intencji abp. Zygmunta Zimowskiego - czytamy na stronie diecezji radomskiej.

Abp Zygmunt Zimowski w latach 2002-2009 był biskupem radomskim. Obecnie jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia w Watykanie. Wielektrotnie gościł on w naszej świątyni farnej. W czerwcu 2010 roku przewodniczył liturgii z okazji głównych uroczystości jubileuszu 650-lecia radomskiej Fary.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl