Nagroda im. Wandy Malczewskiej

17/05/2024 20:10
Nagroda im. Wandy Malczewskiej

Doktor Maria Cygan z Hospicjum Królowej Apostołow w Radomiu otrzymała tegoroczną nagrodę im. Sługi Bożej Wandy Malczewskiej.

W 2022 roku z okazji 200. rocznicy urodzin Wandy Malczewskiej, mistyczki z Radomia ustanowiono nagrodę jej imienia. Po raz pierwszy nagroda została wręczona 15 maja 2022 roku, czyli dokładnie w 200. rocznicę urodzin Sługi Bożej.


Nagrodę, statuetkę przedstawiającą postać Wandy Malczewskiej przyznaje Kapituła, w skład której wchodzi przedstawiciel Biskupa Radomskiego oraz przedstawiciele Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej, Klubu Inteligencji Katolickiej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Radomiu, Stowarzyszenia "Młyńska" Verum Bonum Pulchrum i Proboszcz Fary - ks. kan. Mirosław Nowak, przewodniczący Kapituły.


Tegoroczną nagrodę z rąk Bp Marka Solarczyka odebrała Doktor Maria Cygan z Hospicjum Królowej Apostołow w Radomiu. Doktor Cygan jako lekarz w Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu znana jest z wielkiego zaangażowania i poświęcenia. Pacjenci i wolontariusze hospicyjni cenią ją za bardzo ofiarną i pełną miłości pracę. Powszechna jest opinia, że pani doktor swoją posługę wykonuje z sercem i oddaniem i dlatego często już sama jej obecność oraz towarzyszenie chorym dobrze wpływa na podopiecznych oraz ich najbliższych.

W roku 2006 Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił heroiczność cnót Sługi Bożej Wandy Malczewskiej. W sierpniu 2020 roku z racji 100. rocznicy Cudu nad Wisłą w naszej świątyni została poświęcona tablica upamiętniająca Wandę Malczewską.

Zdjęcia
statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl