Niedziela Dobrego Pasterza

06/05/2017 23:22
Niedziela Dobrego Pasterza

IV Niedziela Wielkanocy jest nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza - jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Naszą modlitwą otaczamy alumna Karola Dobrasiewicza, który przygotowuje się do kapłaństwa.

W czasie Mszy św. usłyszymy fragment Ewangelii wg św. Jana, w którym Jezus nazywa siebie dobrym pasterzem (J 10,1-10).

Praktykę modlitwy Kościoła w intencji powołań do stanu kapłańskiego i życia zakonnego ustanowił w 1964 roku papież Paweł VI. Od tamtego czasu jedna z niedziel okresu wielkanocnego, zwana Niedzielą Dobrego Pasterza, poświęcona jest na modlitwę w intencji powołań.

Trzeba prosić Boga, aby udzielił wielu młodym osobom daru powołania. Trzeba modlić się za młodych, aby odważnie odpowiedzieli na Boże wezwanie. Trzeba prosić, aby nie zabrakło pasterzy; dobrych pasterzy, którzy będą oddawać życie za owce. Niemniej jednak nie zapomnijmy o tych, którzy już zostali powołani do bycia pasterzami. O kapłanach obecnie pracujących w naszej parafii, o tych którzy wcześniej tu pracowali i o tych, którzy z naszej parafii pochodzą. Oni już odpowiedzieli na Boże wezwanie i kroczą za Jezusem - Dobrym Pasterzem. Oni - jak Jezus - oddają życie. Każdego dnia w zaciszu plebanii ofiarują swoje cierpienie, swoją samotność, walkę duchową, za ciebie. Kroczą za Dobrym Pasterzem i oddają życie za owce. Niech nigdy nie zabraknie naszej modlitwy w ich intencji.

Tydzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna dzisiejsza niedziela obejmuje nie tylko powołania do kapłaństwa, ale i życia konsekrowanego. Sama modlitwa o powołania także nie ogranicza się do tego jednego tygodnia w ciągu roku.statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl