Nowy rok w "Oratorium"

28/09/2017 22:55
Nowy rok w "Oratorium"

W Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej "Oratorium" rozpoczął się nowy rok szkolny. Zainaugurowała go Eucharystia, którą w kaplicy "Oratorium" sparowała ks. proboszcz Mirosław Nowak.


Dla "Oratorium", które prowadzą Siostry Michalitki, przypadające 29 września święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała jest dniem wyjątkowym. Siostry tradycyjnie łączą święto swojego patrona - św. Michała Archanioła - z inauguracją zajęć w świetlicy. Centralnym punktem tego dnia jest Msza św. w kaplicy „Oratorium”, a do wspólnej modlitwy siostry zapraszają dzieci, ich rodziców i opiekunów.

Eucharystię inaugurującą rok szkolny w placówce sprawował ks. proboszcz Mirosław Nowak. Zwracając się do dzieci, przypomniał im, że św. Michał Archanioł opiekuje się nami i broni nas przed złem. Zachęcał dzieci, aby były posłuszne Bogu, rodzicom, opiekunom i wychowawcom. Mówił, że jeśli tak będą postępować i będą grzeczne, to ludzie będą o nich mówić, że są jak dobre anioły.

Po Mszy św. na wszystkich czekał poczęstunek. Później dzieci pod fachowym okiem animatora Krzysztofa Murawskiego uczestniczyły w konkursach i zabawach w sali gimnastycznej. W tym czasie rodzice mieli spotkanie z dyrektorem świetlicy s. Sylwią Kaźmierczak i z wychowawcami.

- W naszym "Oratorium” dzieci mogą liczyć na opiekę wychowawców, którzy również odrabiają z nimi lekcje. Dzieci uczestniczą też w różnych dodatkowych zajęciach, m.in. kulinarnych, plastycznych, komputerowych, baletowo-tanecznych. Mają spotkania z psychologiem i logopedą - mówi s. Sylwia. - "Oratorium" to świetlica katolicka, która ma również wymiar duchowy. Codziennie modlimy się z dziećmi. Jest to, co prawda, krótka modlitwa, ale codziennie odwiedzamy Pana Jezusa w naszej kaplicy. W pierwszy piątek miesiąca przychodzi do nas kapłan, sprawuje Eucharystię, spowiada dzieci. Uczymy ich na miarę ich możliwości głębszego przeżywania świąt Wielkiej Nocy, Bożego Narodzenia czy innych świąt liturgicznych. Wychowujemy je w duchu chrześcijańskim, przekazujemy wartości chrześcijańskie. Chcemy, żeby nasi podopieczni wyrośli kiedyś na dobrych chrześcijan.

Świetlica "Oratorium" mieści się przy ul. Wernera 7a i czynna jest przez cały rok. W czasie wakacji dzieci mają organizowane kolonie w atrakcyjnych miejscowościach i półkolonie na miejscu, w Radomiu. Placówka otwarta jest dla podopiecznych od godz. 14:00. Zajęcia trwają 4 godziny.

Gość Niedzielny Radom



















statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl