O nowym placu w Radiu Plus

22/08/2020 13:05
O nowym placu w Radiu Plus

Jak ma wyglądać nowy plac kościelny? Kto będzie upamiętniony na 23 tablicach z brązu? Jakie są koszta tej inwestycji i jak można pomóc, by udało się ją zrealizować?

Materiał o jubileuszowej inicjatywie przygotowało Radio Plus Radom.

660 rocznicę fundacji obchodzi w tym roku Radomska Fara. Materialną pamiątką jubileuszu, do której mogą przyczynić się wszyscy radomianie, ma być uporządkowanie placu wokół kościoła i wyłożenie go nowymi płytami.

Przez wieki Fara była pierwszą i jedyną parafią Nowego Radomia lokowanego przez króla Kazimierza Wielkiego. To z tej parafii wzięły swój początek wszystkie pozostałe parafie w Radomiu. Pośrednio więc wszyscy jesteśmy w pewien sposób związani z kościołem pw. św. Jana Chrzciciela przez przyjmowane tu sakramenty: chrzty, śluby, pogrzeby czy np.: udział w koncertach.

Koszt wykonania nowej nawierzchni wokół kościoła to ok. 600 tys. złotych. Przyda się więc każdy grosz i pomoc ze strony radomian. Warto dodać, że plan zagospodarowania placu kościelnego przewiduje także ułożenie 23 brązowych tablic z imionami znanych osobistości, które odwiedziły radomską farę. Będzie to więc nowy w Radomiu szlak historyczny.


ks. Mirosław Nowak

Jubileuszowy dar na nowy plac kościelny można składać na konto parafii: PKO BP SA Oddział 1 w Radomiu - 77 1020 4317 0000 5902 0101 0743. W kościele ustawiona jest także specjalna skarbona obok bocznego ołtarza z relikwiami św. Kazimierza Królewicza, do której również można składać jubileuszowy dar serca dla Radomskiej Fary


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl