Odpust parafialny

24/06/2015 23:11
Odpust parafialny

W środę, 24 czerwca obchodziliśmy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, patrona naszej parafii. W dzień odpustu ks. bp Henryk Tomasik udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.


Główne uroczystości odpustowe rozpoczęło nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w czasie którego odmówiliśmy także litanię do św. Jana Chrzciciela. Następnie wyruszyła procesja eucharystyczna wokół kościoła, a na jej zakończenie po przyjściu do świątyni odśpiewaliśmy uroczyste "Te Deum".

- Księże Biskupie Henryku witamy w naszej świątyni, bo w naszej parafii ks. bp jest obecny zawsze. Prosimy aby ks. bp przewodniczył tej naszej uroczystości odpustowej, aby polecał całą naszą wspólnotę, wszystkich modlących się w naszej farnej świątyni i aby udzielił naszej młodzieży sakramentu bierzmowania - powiedział na wstępie Msz św. ks. proboszcz Mirosław Nowak witając pasterza naszej diecezji.

- Dzisiaj Panu Bogu dziękujemy za wielkiego proroka, którym był św. Jan Chrzciciel, poprzednik Pana Jezusa. To on także stał się światłością dla Boga, aby zbawienie dotarło aż do krańców ziemi. Jego misja polegała na głoszeniu prawdy Bożej, przygotowywaniu dróg dla Chrystusa. Jan Chrzciciel pomaga w przemianie wewnętrznej a efektem tej przemiany był chrzest święty, którego udzielał w Jordanie - mówił w czasie homilii o dzisiejszym patronie bp Henryk Tomasik.

- Kochani bierzmowani. Pięknym znakiem poważnego, dorosłego, dojrzałego człowieka jest wierność. Wierność była, jest i będzie zawsze znakiem prawdziwej przyjaźni. Jest znakiem prawdziwej miłości, także znakiem dojrzałej wiary. Niech ten znak będzie widoczny w waszym życiu. Od dzisiaj zobowiązaliśmy się, że będziemy apostołami Chrystusa - powiedział na koniec Mszy św. zwracając się do młodzieży bp Tomasik.

Zdjęcia z Odpustu i Bierzmowania znajdują się w tym miejscu.


statystyka
+ Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Radomiu / Fara.Radom.pl